Skocz do zawartości

Problem Z Drukarką


Regis

Rekomendowane odpowiedzi

WItam!

Mam problem z instalacją drukarki Lexmark Z 55 pod FC2. Podczas instalacji dostaję informację, że potrzebyny jest libslang.so.1. Poszukałem w necie i zainstalowałem compat-slang-1.4.5-7.src.rpm. Na wszelki wypadek zrestartowałem system. Nie wiem czy to potrzebne ale jestem początkującym użytkownikiem (_linuxa_ → Linuksa) ORT. Niestety po ponownej próbie instalacji sterowników wyskakuje ten sam problem. Będę wdzięczny za każdą pomoc bo sam już nie wiem co dalej robić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem w necie i zainstalowałem compat-slang-1.4.5-7.src.rpm.

Pliki z rozszerzeniem .src.rpm to zapakowane źródła, a tobie potrzebna jest binarka. Znajdź paczkę z rozszerzeniem .i386.rpm.

 

Zamiast szukać w necie spróbuj używać apt/yum - ułatwisz sobie tylko życie. Aha, wywal to co zainstalowałeś - będzie porozrzucane w podkatalogach /usr/src/redhat (tych podkatalogów jednak nie usuwaj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niestety nie mogę znaleźć takkiego pliku rpm o jakim pisałeś. Znalazłem samą biliotekę Libslang.so.1 i wrzuciłem go do katalogu /lib. Niestety nic nie pomaga. :unsure: Nadal nie wiem co zrobić. Proszę o jakąś podpowiedz.

Pozdrawiam wszystkich!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem go do katalogu /lib. Niestety nic nie pomaga.

RPM nie sprawdza czy plik jest na dysku, tylko czy jest w bazie danych. Wrzucenie pliku do katalogu nic nie rozwiąże.

 

Tego szukałeś? Najprościej jest wpisać w konsoli

yum install compat-slang

(trzeba wcześniej zmienić ścieżki do repozytoriów, bo te standardowe są przeciążone).

 

system-config-printer nie wykrywa Ci drukarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, poszło bez problemu. Niestety przy instalacji wyskoczył jeszcze jeden błąd :unsure:

/var/tmp/rpm-tmp.10830: line16: [: too many arguments while executing "close $io"

Miałem możliwość zignorowania i dalszego posętpu instalacji. Gdy tak zrobiłem w panelu instalacyjnym drukarki (jakiś taki się otwiera podczas istalacji - mam sterowniki ze strony lexmarka) jest możliwość wydrukowania strony testowej. No i nie drukuje. Jeszcze próbowałem dodać drukarkę po tym wszystkim w menadżerze drukarek ale też nic z tego. Nie wiem czy ten błąd jest problemem czy coś robię nieprawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że tak długo, ale dopiero teraz znalazłem trochę czasu, by poszukać informacji w necie...

Niestety przy instalacji wyskoczył jeszcze jeden błąd :unsure:

/var/tmp/rpm-tmp.10830: line16: [: too many arguments while executing "close $io"

Instalacji czego? compat-slang czy tego sterownika od Lexmarka?

mam sterowniki ze strony lexmarka) jest możliwość wydrukowania strony testowej. No i nie drukuje.

Tego w wersji 2.01 dla "Red Hat Linux 7.0 Red Hat Linux 7.1 Red Hat Linux 7.2 Linux - Mandrake 7.2 Linux - Mandrake 8.0 Linux - Mandrake 8.1 SuSe 7.1"? Chyba on Ci nie ruszy, bo korzysta z LPD, a w FC jest CUPS. W programie do zarządzania usługami (np. ntsysv) włącz cups-lpd i zobacz, czy będzie działać. Lepiej jednak spróbuj sterowników z dystrybucji, a tamte odinstaluj. Zresztą ten od Lexmarka jest jakiś stary - 25/06/2002.

 

Narzędzie do dodawania drukarek z FC nie konfiguruje poprawnie urządzenia? W /var/log/cups/error_log i /var/log/cups/access_log nie ma żadnych ciekawych informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...