Skocz do zawartości

Sprzet Dla Fc2


mular

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam kupic nowy komp z nastepujacymi komponentami:

procesor: P4 2.8 HT

ram: 512 MB DDR Kingston (PC400)

vga: GForce MX440SE (64 MB RAM, AGP 8x)

CD-RW (chyba LG)

SBlive

hdd: Caviar

 

Pytanie jest takie: jaką plyte glowna wybrac, aby nie bylo problemow sprzetowych przy instalacji lub eksploatacji FC2 ?

W zasadzie chcialem kupic ASUS P4P800S, ale na jakiejs grupie dyskusyjnj wycczytalem za sa jakies problemy z instalacja systemu. Moze lepszy bylby Abit IS7 lub Abit IS7-E ?

BTW: czy kernel z fedory FC2 obsluguje kontrolety ATA133 i SATA150 ?

Moze jakies inne propozycje?

 

Za wszystkie uwagi z gory serdeczne dzieki !

marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT

Post będzie raczej offtopic. Nie wiem jak z linuksem, ale na googlach znalazłem, że wszystkie problemy z tą płytą IS7E2 mają początkujący linuksiarze (może słabo szukałem). Zastrzeżenia mam do sprzętu.

Procek - weź sobie z cachem 1MB (bodajże 25 zł droższy).

Pamięci moim zdaniem watro kupić 2x256MB, bo płyta IS7E2 obsługuje powdójny kontroler RAMu (sprawdź jak inne).

Grafika wydaje mi się bardzo słaba jak na ten procesor. Nie wiem jak z Twoimi finansasami i potrzebami, ale warto zainwertować w trochę lepszą.

Nagrywarkę polecam każdą, tylko nie LG. Moja osobista uraza wynika z oglądanie dużych ilości zepsutych LG. Z tanich dobrze wybrać Lite-ON (ta sama cena co LG), z lepszych dobrze wybrać TEACa. Ja mam 16x TEACa 4 lata, nagrywa około 3 płyty na tydzień i działa tak jak na początku do tej pory. Co prawda te nowe są na innych interface'ach, ale i tak TEACi rzadko się psują.

Reszta - dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post będzie raczej offtopic. Nie wiem jak z linuksem, ale na googlach znalazłem, że wszystkie problemy z tą płytą IS7E2 mają początkujący linuksiarze (może słabo szukałem). Zastrzeżenia mam do sprzętu.

Procek - weź sobie z cachem 1MB (bodajże 25 zł droższy).

Pamięci moim zdaniem watro kupić 2x256MB, bo płyta IS7E2 obsługuje powdójny kontroler RAMu (sprawdź jak inne).

Grafika wydaje mi się bardzo słaba jak na ten procesor. Nie wiem jak z Twoimi finansasami i potrzebami, ale warto zainwertować w trochę lepszą.

Nagrywarkę polecam każdą, tylko nie LG. Moja osobista uraza wynika z oglądanie dużych ilości zepsutych LG. Z tanich dobrze wybrać Lite-ON (ta sama cena co LG), z lepszych dobrze wybrać TEACa. Ja mam 16x TEACa 4 lata, nagrywa około 3 płyty na tydzień i działa tak jak na początku do tej pory. Co prawda te nowe są na innych interface'ach, ale i tak TEACi rzadko się psują.

Reszta - dobry wybór.

Dzieki za cenne uwagi.

 

Jednego tylko nie rozumiem: powiedz jakie problemy mają poczatkujący linuksiarze z plyta IS7-E2 - może jakiś link? Jeśli mam (_linuxa_ → Linuksa) ORT od 5 lat to jestem jeszcze początkujący czy już nie ....? i czy będę miał problemy czy nie ...?

 

Sorry za ten sarkazm, ale chcę dojść do sedna sprawy i zakupić właściwy sprzęt.

Wiesz coś o płycie ASUS P4P800S ? - moze to jest rozwiązanie.... (choć wydaje sie ze linux ma zawsze problemy z najnowszym sprzetem...)

marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT
Jednego tylko nie rozumiem: powiedz jakie problemy mają poczatkujący linuksiarze z plyta IS7-E2 - może jakiś link? Jeśli mam (_linuxa_ → Linuksa) ORT od 5 lat to jestem jeszcze początkujący czy już nie ....? i czy będę miał problemy czy nie ...?

 

Sorry za ten sarkazm, ale chcę dojść do sedna sprawy i zakupić właściwy sprzęt.

Wiesz coś o płycie ASUS P4P800S ? - moze to jest rozwiązanie.... (choć wydaje sie ze linux ma zawsze problemy z najnowszym sprzetem...)

marek

Trochę (bardzo trochę) źle się wyraziłem. Szukałem na googlach problemów z płytą IS7E2 i mają z nią problemy tylko początkujący, a właściwie to osoby jeszcze zielone, które same nie wiedzą w czym tkwi problem i myślą, że to płyta główna (i stąd erzultaty na google'ach). Tymczasem okazuje się, że jest inaczej. Co za tym idzie na googlach znajdziesz wiele takich właśnie tematów, ale żadnych konkretnych i poważnych problemów z tą płytą. Eh... pewnie wyjdzie na to, że mam uraz do początkujących... otóż wcale nie! Właściwie to cieszę się, że jest ich tak dużo, przecież oni są przyszłością! Niestety z tą płytą Asusa nie miałem do czynienia, ale nie wykluczam, że jest niedobra. Warto sprawdzić i porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...