Skocz do zawartości

Nie Moge Wybrać Punktu Monitorowania


czatman

Rekomendowane odpowiedzi

kiedy rozpoczynam proces instalacji systemu i dochodze do momentu wyboru partycji (nie ałtomatycznieautomatycznie) i zaznaczam partycje na ktorej chce zeby sie zainstalowal, musze zaznaczyc punkt monitorowania. kiedy wybuieram ten punkt z listy to mam informacje ze punkt musi byc zgodny z plikami linuksa, a kiedy z listy zaznacze punkt zgodny z plikami to nie moge wcisnąć "dalej" bo wyskakuje mi informacja ze mam wybrac punkt monitorowanie (czy coś takiego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze zaznaczyc punkt monitorowania

Punkt montowania

Dla głównej partycji wybierz punkt montowania /, jak chcesz to zrób oddzielne /home na pliku uzytkowników. Musisz jeszcze swapa zrobiś (ale to juz bez punktu montowania)

Jak wykonasz powyższe to zadziała

 

aha ...

na partycjach wybierz system plików ext3 a na swapie swap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz na tej partycji nic ważnego to możesz ją usunąć i jeszcze raz zrobić to powinno zadziałać (przynajmniej u mnie działa) i oczywiście zrubzrób tam ext3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partycje musisz zrobić na wolnym miejscu. Więc najrozsądniej, jeżeli masz tam coś ważnego, to zmieniejszyć ją na windzie przez PM (tylko nie rób nim partycji!!!). Potem klikasz to wolne miejsce i dajesz nową partycje z punktem montowania / na całym obszarze (ale wcześniej zrób swapa -> dwukrotność ramu, ale jeżeli masz 512 i więcej, to się nie opłaca. Wtedy robisz też ok. 500 mega :)). Jeżeli chciałbyś jeszcze mieć osobnego /home (aby podczas formata nie usuwać sobie ustawień programów i swoich plików), to odpowiednio zmniejsz obszar /. Aha i minimalnie na linuksa poświęć ze 5 giga, aby potem przypadkiem nie brakło :)

oczywiście zrób tam ext3

Nie musi być koniecznie ext3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...