Skocz do zawartości

Przelacznik Klawaiatury


Krymoff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem zupelnie zielony w (_linuxie_ → Linuksie) ORT, choc uzywam go od ponad 6 m-cy. Od paru godzin jestem prawie zadowolonym uzytkownikiem FC2. Prawie, bo nie dziala mi przelacznik klawiatury pod KDE. Otwiera sie centrum sterowania (itd.). ale pola gdzie widoczne sa dostepne i wybrane uklady sa puste. Czy mozna Fedorke zmusic do pokazania dostepnych ukladow klawiatury? Pod Gnome pokazuje wprawdzie rozne uklady, ale przy instalowaniu wyborze nowego ukladu wyrzuca blad x-serwera. Bede wdzieczny za wskazowki! Pozdrawiam! Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne, juz mam klawiaturę typu qwerty "polską" (ale tylko w internecie - nie działa pod do końca openofficem, nie pokazują się wszystkie polskie litery). Nie wiesz może, jak uzyskać układ "qwertz"? W FC1 był układ "pl2" i wszystko (poza myślnikiem działało), a w FC2 nie wiem czy w ogóle coś takiego jest.

Czy da się zwiększyć ilość modeli klawiatury? Mam laptopa, więc model 101-klawiszy nie bardzo mi "pasi"? Może przez to te problemy?

Jeszcze raz dzieki!

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej Ci nie pomogę, bo nigdy nie było mi to potrzebne. Skoro jednak działało w FC1, to spróbowałbyś może pogrzebać w plikach podanych wyżej w linkach, przekopiować odpowiednie układy klawiatury z plików konfiguracyjnych XFree86 do X.org i może ruszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Już mi się udało. Zainstalowałem FC2 zupełnie na nowo, nie jako update, poza tym nie trzeba było wykonywać pierwszej linijki z rozkazów, o których pisali na bugzilli. Wystarczyło dorobić dwa linki jest. Jeszcze raz dzięki serdeczne za pomoc. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...