Skocz do zawartości

Zawiedziony


cysio

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu zamierzałem ostatecznie rozstać się z Windą i przejść wyłącznie na Linuksa. Czekałem i czekałem na dystrybucję z kernelem 2.6 i wreszcie sie doczekałem. Ściągnąłem DVD iso, wypaliłem i z biciem serca odpalam na sprzęcie. I co? Na starcie przy ładowaniu kernela system się automatycznie restartuje.

 

Kiedy próby wyłączenia ACPI nie pomogły zagoglowałem. I co? Pierwsze co znalazłem to informacja w Fedora release notes że płyty ASUSa z serii P4P800 nie działają i nie ma na razie obejścia dla tego problemu.

 

NIE MA??? Kurka wodna, przecież to jedna z najbardziej popularnych płyt na świecie, swego czasu masowo kupowana ze wzgledu na łatwość odblokowania PAT-a w chipsecie i865PE. Jak można dopuścić aby dystrybucja nie działała na tak popularnym sprzęcie??? Naprawde się wkurzyłem na ludzi przygotowujących tę dystrybucję.

 

Poguglałem trochę więcej i oprócz masowego narzekania użytkowników ASUSa (jakby nie było ta firma to mercedes na rynku płyt głównych) znalazłem jakieś tam rozwiązanie tego problemu z użyciem innego jądra podczas instalacji nagrywanym na kluczyk USB.

https://bugzilla.redhat.com/bugzilla/show_b...g.cgi?id=121819

 

Popróbuję dziś wieczorem, jak uda mi sie uruchomić kluczyk USB na innej dystrybucji.

 

Kurcze, tak bardzo chcę wykasować tę Winde ze stacji roboczej...

Cysio

 

 

 

 

Update 2004-06-17

 

Postanowiłem odpisać tutaj, bo mam dość majli od innych posiadaczy Asus P4P800 :-)

 

Wszystko jest opisane tutaj: http://www.fedorafaq.org , pozwole sobie przetłumaczyć:

 

1. Krok pierwszy: ściągamy malutkie ISO (17MB) z którego bootujemy

2. Wykonujemy normalna instalacje, po trzech krokach wymieniamy nasza plytke na normalne DVD-R z ISO FC2.

3. Po instalacji znow bootujemy z poprzedniej plytki i wpisujemy linux rescue

4. montujemy systemy i uruchamiamy sieć

5. ściągamy nowy kernel kernel rpm (wyszukujemy najnowszy) i go instalujemy rpm -Uvh kernel-2.6*

6. rebootujemy

 

i system powinien wystartowac.

 

U mnie nie wystartowal :)

Ale to dlatego ze mam dual boot system z Winda na dysku 120GB.

Wystarczyło poszukac na sieci i komenda:

 

sfdisk -d /dev/hda | sfdisk --force --no-reread -H255 /dev/hda

 

wszystko naprawila.

 

Teraz mi juz ładnie bootuje.

 

Polecam wszystkim unofficial fedora faq bo znajdziemy tam wszystkie potrzebne informacje jak zainstalowac obsluge mp3, divx, flash, java, itd.

 

Cysio Mac Zbysio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam podobny problem... tylko ze zwykłym cd i starszym sprzętem :

 

cyrix MII 333 płyta z chipsetem Intel® 430TX ATI XL 8mb HD 20 gb i 1,2 gb

lg 48x16x48

 

tylko bez głupich uwag... ;-) mam na tym dwa windowsy 98 i xp ( prawdziwi linuxowcy pewnie klną teraz ) i RedHat 8.0 i działa cycusiowo...

 

płyta się ładuje, wybieram ( po kolei wszystkie mozliwe opcje ) linux się ładuje

i po 3 sekundach restart...

 

z iso z FC2-i386-rescuecd.iso to samo...

 

w powyższym poście jest rozwiazanie dla asus i via, a co ja mam zrobić... ???

start z dyskietki... ? chociż trochę mnie odrzuca od takiego rozwiązania...

 

Dodam, że z RedHat 9.0 wszystko jest OK ( jeszcze nie zainstalowałem ale pierwsza płyta ładuje sie bez problemów... )

 

Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. ściągamy nowy kernel kernel rpm (wyszukujemy najnowszy) i go instalujemy rpm -Uvh kernel-2.6*

Mała uwaga: proponowałbym raczej instalować kernel wydany w oficjalnych uaktualnieniach, bo od wersji 2.6.6-1.427 tego błędu już nie ma. Kernel od Arjana van de Vena jest kompilowany gcc 3.4 i mogą być problemy ze skompilowaniem zewnętrznych modułów jądra, nie mówiąc już o tym, że są to wydania tesowe :-) Aha, zamiast rpm -Uvh lepiej stosować rpm -ivh ;-)

[edit]

Ups! Późno już było... W tym wypadku rpm -Uvh może być. Sorry...

cyrix MII 333 płyta z chipsetem Intel® 430TX ATI XL 8mb HD 20 gb i 1,2 gb

https://bugzilla.redhat.com/bugzilla/show_b...g.cgi?id=123863

http://people.redhat.com/arjanv/c3boot-2.iso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...