Skocz do zawartości

Glest :(


andriusza1

Rekomendowane odpowiedzi

Moze mi ktos powiedziec co jest nie tak ze nie moge tej gry odpalic otrzymuje takie cos:

/home/andrzej/bin/glest: line 63: 22507 Segmentation fault ./$GAME_BINARY "$CMD_ARGS" "$@"

Co jest z ta FC4 nie tak??? Naprawde jesli idzie o gry to jest normalnie bardzo, ale to bardzo skopana!!! Jak juz pisalem American's Army to samo niektorych map nie moze przerobic wyskakuje taki blad:

Xlib: extension "XiG-SUNDRY-NONSTANDARD" missing on display ":0.0".

Unicestwiony

Taki sam komunikat w grze Nexuiz i jest wiele gier np ktore po odapaleniu(full screen) nie chca wrocic → trzeba sie przelogowac!!! Ogolnie jak widac FC cos schodzi na psy, poprawili tysiace bledow z FC3 ale za to dodali setki (a moze tyciace) innych :angry:

---------------------

No i tak rozwiazalo sie narazie daje sobie spokoj z FC, pierwsza lepsza dystrybucja taka jak Mandriva i problemy wszystkie znikly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie też się wywala (na FC4), w konsoli mam komunikat:

 

[enter@localhost ~]$ glest

/usr/local/bin/glest: line 63: 5288 Segmentation fault ./$GAME_BINARY "$CMD_ARGS" "$@

 

Zainstalowałem sobie tą gierkę z rpm-a. Wydaje mi się, że trzeba pobrać źródła i sobie skompilować. Spróbuje to zrobić przy wolnej chwili, ew jeżeli możesz to skompiluj i daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jak pisalem to nie bylo instalowane z rmp-a tylko normalnie tak jak np Enemy Territory .bin i zanstalowalem Mandrive i wszystkie gry ktore mi tu nie dzialaly działają! I nie tylko gry po prostu wszystko co nie dzialalo w FC4 tu dziala:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jak pisalem to nie bylo instalowane z rmp-a tylko normalnie tak jak np Enemy Territory .bin i zanstalowalem Mandrive i wszystkie gry ktore mi tu nie dzialaly działają! I nie tylko gry po prostu wszystko co nie dzialalo w FC4 tu dziala:)

 

Ja próbowałem zainstalować tą grę z rpm-a i z bin za każdym razem z tym samym rezultatem. Trzeba będzie pobrać źródła i skompilować do systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zycze ci powodzenia, najlepiej ze ta gra na innych dystrybucjach dziala bez problemu → Ubuntu,Mandriva,SeSE

A tak poza tym rpm nie jest przypadkiem tylko dla SuSE? Bo tak mi sie cos zdaje

 

Na stronie domowej tak jest, ja w sieci znalazłem rpm dla redhata. Jednak nie ma ta znaczenia ponieważ i tak po instalacji się wywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Tez mialem poblem z ET nie chcial chodzic wywalal unicestiony co sie okazuje w FC4 przy korzystaniu z Zaawansowanego Podzialu na partycje (recznego) jest blad przy montowaniu partycji swap nalezy poprawic wpis w /etc/fstab po tym gierki chodza jak nalezy :)

Pozdrawiam Piotrek

Wtam

proszę napisz coś więcej na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem z partycją SWAP..

Dlugo nie wiedziałem dlaczego zawiesza mi się YUMEX...

Dopiero jak zaczęłem sie wpatrywać w monitor systemu okazało sie że nie mam partycji SWAP tzn. system jej nie wykrywa choć przy instalacji ją utworzyłem...

ale u mnie przyczyną mogła być żle nagrana płytka z FC4, przy instalacji niektórych pakietów wywalała sie instalka...

rozwiązanie przyszło razem z ponowną instalacją systemu tym razem z płytki dołączonej do magazynu...

 

Pewnie można było to inaczej rozwiązać, ale cóż uczę się nadal:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem z partycją SWAP..

Dlugo nie wiedziałem dlaczego zawiesza mi się YUMEX...

Dopiero jak zaczęłem sie wpatrywać w monitor systemu okazało sie że nie mam partycji SWAP tzn. system jej nie wykrywa choć przy instalacji ją utworzyłem...

ale u mnie przyczyną mogła być żle nagrana płytka z FC4, przy instalacji niektórych pakietów wywalała sie instalka...

rozwiązanie przyszło razem z ponowną instalacją systemu tym razem z płytki dołączonej do magazynu...

 

Pewnie można było to inaczej rozwiązać, ale cóż uczę się nadal:D

Wygąda na to, że masz racje. Ksysguard raportuje mi: pamięć 431816 KB użytych, 83400 KB wolnych i Brak wolnej pamięci wymiany. Dziwne, ponieważ na swap przeznaczyłem 1GB. Może masz jakiś pomysł jak to naprawić, oczywiście bez ponownego formatowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zawartość /etc/fstab. Powinieneś mieć tam mniej więcej taką linijkę:

LABEL=SWAP-lin         swap                    swap    defaults        0 0

Potem robisz coś takiego:

[root@X ~]# fdisk -l | grep swap
/dev/hda7            1775        1841      538146   82  Linux swap / Solaris
[root@X ~]#]

Nastęþnie

mkswap -L SWAP-lin /dev/hda7

Jeśli masz odpowienid wpis w fstab, tpo potem wystarczy wklepać

swapon -a

i podłączy swapa. Przy następnych rebootach samo juz go będzie montować.

 

Jak ktoś chce, to może dać sobie inną etykietę, a nie "SWAP-lin" :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zawartość /etc/fstab. Powinieneś mieć tam mniej więcej taką linijkę:
LABEL=SWAP-lin         swap                    swap    defaults        0 0

Potem robisz coś takiego:

[root@X ~]# fdisk -l | grep swap 

Witam

To jest fstab:

 

# This file is edited by fstab-sync - see 'man fstab-sync' for details
LABEL=/                 /                       ext3    defaults        1 1
LABEL=/boot             /boot                   ext3    defaults        1 2
/dev/devpts             /dev/pts                devpts  gid=5,mode=620  0 0
/dev/shm                /dev/shm                tmpfs   defaults        0 0
LABEL=/home             /home                   ext3    defaults        1 2
/dev/proc               /proc                   proc    defaults        0 0
/dev/sys                /sys                    sysfs   defaults        0 0

/dev/hda5                swap                   swap    defaults        0 0
/dev/sda1               /media/c                vfat,auto,user,rw,umask=000,uid=0,gid=0
/dev/hda6               /media/d                vfat,auto,user,rw,umask=000,uid=0,gid=0
/dev/hda7               /media/e                vfat,auto,user,rw,umask=000,uid=0,gid=0
/dev/fd0                /media/floppy1          auto    pamconsole,exec,noauto,managed 0 0
/dev/hdc                /media/cdrecorder       auto    pamconsole,exec,noauto,managed 0 0

 

A to jest uład partycji z gparted dla dysku na którym miał być swap (hda):

 

/dev/hda1 ext3 size(MB) 102 Flags boot

/dev/hda2 ext3 size(MB) 60001

/dev/hda3 ext3 size(MB) 39998

/dev/hda4 extended size(MB) 52525

Unallocated ---- size(MB) 996 <------- to dałem na swap, gdzie on jest?

/dev/hda5 fat32 size(MB) 25768

/dev/hda6 fat32 size(MB) 25760[/code]

 

Dopiero teraz to zauważyłem, pierwotnie swap miał być na hda5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/dev/hda5                swap                   swap    defaults        0 0

Zamiast stosować pliki urządzeń stosuj etykiety. Będziesz miał mniej problemów przy dokładaniu nowego dysku, podpinaniu go pod inny komputer czy modyfikowaniu partycji.

     Unallocated  ----         size(MB) 996  <-------  to dałem na swap, gdzie on jest?

Nie ma ;] Stwórz tam partycję (np. fdiskiem) i potem zrób to co napisałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/dev/hda5                swap                   swap    defaults        0 0

Zamiast stosować pliki urządzeń stosuj etykiety. Będziesz miał mniej problemów przy dokładaniu nowego dysku, podpinaniu go pod inny komputer czy modyfikowaniu partycji.

     Unallocated  ----         size(MB) 996  <-------  to dałem na swap, gdzie on jest?

Nie ma ;] Stwórz tam partycję (np. fdiskiem) i potem zrób to co napisałem powyżej.

Dzieki za pomoc. Zrobiłem tak wywaliłem wpisy z fstab:

 

/dev/hda5 swap swap defaults 0 0

/dev/sda1 /media/c vfat,auto,user,rw,umask=000,uid=0,gid=0

/dev/hda6 /media/d vfat,auto,user,rw,umask=000,uid=0,gid=0

/dev/hda7 /media/e vfat,auto,user,rw,umask=000,uid=0,gid=0

 

Przeładowałem kompa, przy pomocy gparted ustawiłem tą nieszczęsną partycję wymiany. Następnie do fstab dodałem na powrót wpisy montujęce, ale już tak:

 

/dev/hda7 swap swap defaults 0 0

/dev/sda1 /media/c vfat,auto,user,rw,umask=000,uid=0,gid=0

/dev/hda5 /media/d vfat,auto,user,rw,umask=000,uid=0,gid=0

/dev/hda6 /media/e vfat,auto,user,rw,umask=000,uid=0,gid=0

 

Po restarcie jest OK. Spróbuje jeszcze zamontować swapa z etykiety jak radzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie do fstab dodałem na powrót wpisy montujęce, ale już tak:

Jak chcesz poprawić kolejność partycji (tzn żeby swap miał hda5), to odpal fdiska - w zaawansowanych opcjach jest jedna pozwalająca na ich posortowanie.

 

Właśnie korzystanie z etykiet może Cię uniezależnić od zmienających się plików urządzeń. Szkoda tylko, że windziane partycje tego nie obsługują :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...