Skocz do zawartości

Atp-get Dist-upgerade Na Debianie


MC'

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm,

Zainstalowałem Debiana Sarge w wersji dvd. Podczas instalacji chciałem wybrać dla monitora 1280x1024 (85Hz) no ale takiej niebyło do wybory . Więc wybrałem 1280x-24 60Hz. Niestety po uruchomieniu kde okazało się że w centrum sterowania moge ustawić tylko 800X600 za to na 85Hz ;/

 

Dokonałem następnnie upgradu systemu tak jak to Leszek pisał tutaj

Chciałem aby również kde z 3.3 uaktualniło mi się do 3.4 ale nie <_<

 

Pytania:

1. Jak tera mam ustawić 1280x1024 na 85Hz (monitor LG F700P)?

2.Jak uaktualnić KDE do 3.4?

3. W kde nie mam polskich kraczków (oprócz 'ó') mam wszędzie ustawiony na Polskie i układ klawiatury na 104 PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Debianie nadal jest XFree86. Sprawdz, czy w ogóle on Ci wykrywa poprawnie ten monitor (wątpie). Najlepiej, to odpal sobie narzędzie dpkg-reconfigure xserver-xfree86, tam skonfiguruj wszystko wg. Twojej instrukcji od monitora (zwróć szczególną uwagę na poprawne parametry odświerzania pionowego i poziomego - horiz i vert). Później wybiera się rozdzielke i już powinna być ta upragniona do wyboru ;)

 

Do pl kde. Masz ustawione polskie locale? Oraz zainstalowany pakiet kde-i18n? Nie wiem dokładnie, jak jest w kde, ale ja zawsze w celu spolszczenia systemu kierowałem się tym artykułem.

 

Uaktualnienie do 3.4. Hmm. Nie wiem, czy w sidzie już jest. W testingu nie ma na pewno. Pamiętam, jak jeszcze xorg nie było w sidzie, to wszyscy je instalowali z ubuntu. Ale szczerze z tym kde, to nie wiem.

Jeżeli na coś się natkne, to dam znać.

 

[edit]

 

Kurde, ten avatar mnie zmylił -> myślałem, ze to gajownik pyta :P

Normalnie się zdziwiłem :P

 

[edit 2]

 

instalka kde3.4 ;)

Tylko przeczytaj cały topic, aby nie było niejasności. A i jeszcze, jakby się coś skepczyło, to ja odpowiedzialności nie biore ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ten avatar mnie zmylił -> myślałem, ze to gajownik pyta tongue.gif

Normalnie się zdziwiłem tongue.gif

Nie tylko ciebie ten avatar myli ...

2.Jak uaktualnić KDE do 3.4?

Poszukaj nieoficjalnych paczek, albo dodaj do repozytorium testowe. Również testuje debiana ale jako Desktop nadal chyba będę preferował Fedorę. A wy co o tym myślicie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy co o tym myślicie :?:

Ja swego czasu chciałem przetestować tylko Debiana. Ale skończyło się na tym, że zostałem. I nawet to, że jeszcze się w nim tak swobodnie, jak w Fedorze nie poruszam, nie przeszkadza mi :)

I jak narazie nie mam powodu, ani zamiaru zmieniać distro. Co prawda zainstalowałem niedawno Slacka, ale posiedziałem na nim chyba ze 2 wieczory, dlatego się z nim chce rozstać. Poprostu nie mam ochoty się jego obsługi uczyć :P Nawet myśle o tym samym z FC3, gdyż ją trzymałem tylko dla k3b (na D. palił mi płyty). Ale teraz i to chodzi mi już na Debianie :)

Nawet nie wiem, czy dokończyć ściągać tą FC4, czy od razu na 5-ke poczekać.

 

Mi na desktopie bardzo ten system odpowiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...