Skocz do zawartości

Nvidia


tssmoq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam pewien problem z instalacja sterownikow do nvidii, tzn. cala instalacja zakonczyla sie sukcesem, ale teraz mam dokonac zmian w pliku XF86Config. Do tej pory mialem MDK 9 i nie bylo z tym najmniejszych problemow, dzisiaj zainstalowalem FC2 i okazuje sie, ze takiego pliku tutaj nie ma. Jest co prawdan xorg.conf ale nie wiem czy to jest to samo i jakich mam w tym pliku dokonac zmian.

I jeszcze jedno, w MDK byl menadzer pakietow, tutaj staram sie bawic yum'em ale on wszystko sciaga z sieci (a np. xmms jest pewnie na plytach instalacyjnych), czy jest cos co przypomina menadzera pakietow z MDK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FC2 XFree86 zostało zastąpione przez X.org, zatem plikiem konfiguracyjnym, którego szukasz, jest wspomniany przez Ciebie xorg.conf. Jego składnia jest taka sama, więc wszystko rób tak, jakbyś edytował XF86Config.

 

Odnośnie samej instalacji sterowników nVIDII - poczytaj lepiej wątki na forum, bo możesz obudzić się z ręką w nocniku (tzn. zwisami po uruchomieniu) ;-) Te sterowniki są źle napisane i jesli chcesz je uruchomić, to będziesz musiał zainstalować specjalnie przygotowane jądro systemu (wszystko znajdziesz na forum).

 

Jeśli chodzi o menedżer pakietów - może system-config-packages będzie Ci odpowiadał :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sie mylę, ale ten patch służy tylko po to, by sterowniki działały z jądrem kompilowanym gcc34 (standardowo jest gcc 3.3).

 

Problem leży gdzie indziej - dystrybucyjne jako jest kompilowane z parametrem CONFIG_4KSTACKS, przez co moduł nVIDII się wywala. Gdzieś tam podałem linka do gotowego jajka z 8k stosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...