Skocz do zawartości

Po Instalacji Grub Nie Widzi Fedory


peterpan1203

Rekomendowane odpowiedzi

hejka _Pat

sorki za przerwę ale rozumiesz.... urlop i wyjazd. Czy poprzez wyjscie konsoli rozumiesz konfigurację dysków twardych.. bo tylko to mi się pokazało po zadaniu komend napisanych przez Ciebie...., mówiłeś żeby skopiować ale kurde jak??? przepisałem cały ekran i strasznie tego dużo. Odpowiedz mi czy to o to chodzi? Jeżeli tak to postaram się to przełożyć do posta.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiam ten post. Słuchaj, nikt ci nie każe niczego ołówkiem przepisywać. Jak się już chrootujesz do tego /mnt/sysimage to wpisz

 cat /etc/grub.conf > plik

sfdisk -l > plik_drugi

daj później

ls

i je zobaczysz. Następnie

 mount /media/floppy

Mnie to wypadło w /media/floppy1 później to zmieniłem, możliwe że ty też będziesz montował dyskietkę do floppy1 Jak już dyskietka bedzie zamontowana to

 mv plik /media/floppy

Z drugim to samo. Później

 umount /media/floppy

Wychodzisz z systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Asasyn,

sorki ale to chyba dla mnie za trudne albo Ty pomyliłeś się (w co wątpię) w zapisie. Wpisałem te komendy i po wpisaniu mount /media itd itd do stałem odpowiedź can't find media floppy in /etc/fstab or etc/mtab..... to samo robiłem z floppy1. Kontynuowałem dalej... po to żeby dostać komunikaty.. you must specify the filesystem type i na koniec... gdy przenoszonych jest wiele plików ostatni argument musi być katalogiem.. choć wpisałem nazwę pliku, który utworzyłem jak pisałeś

cat /etc/grub.conf > plik i sfdisk -l > plik_drugi... ja nazwałem ten plik lingrub (nie wiem czy dobrze). Sprawdź proszę czy nie ma gdzieś pomyłki a będę próbował dalej... (widzę, że bez stosu lektur o linuksie się nie obejdzie)

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po restarcie komputera nie uruchamia się plansza z polem wyboru systemu tylko od razu uruchamia sie windows.

Chciałbym się wtrącić w temat. Menu w GRUBie domyślnie nie wyświetla się za sprawą opcji hiddenmenu w grub.conf. Domyślne timeout=5 czyli 5 sekund na dokonanie wyboru - zanim monitor to wyświetli, zdąży się automatycznie załadować windows (system domyślny). Aby przywrócić listę usuń opcję hiddenmenu i zwiększ odpowiednio timeout, aby zdążyć coś wybrać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu czyli lista systemów w GRUBie pojawi się jeśli zdążysz w odpowiednim czasie wcisnąć np. klawisz kursora. Najlepiej wciskać go już po uruchomieniu komputera, aby nie przegapić startu GRUBa. Jeśli już pokaże się menu, to po uruchomieniu Fedory usuń (lub daj hasha #) opcję hiddenmenu i zwiększ timeout np do 20 sekund, w pliku /boot/grub/grub.conf.

Druga opcja, to uruchominie z płytki instalacyjnej linux rescue i edycja grub.conf.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vesa, chyba nie czytałeś moich wcześniejszych postów... problem w tym, że mi się żadne menu wyboru nie pokazuje nawet na ułamek sekundy... kolega asasyn próbuje mi pomóc ale jak narazie bezskutecznie... czas pokaże czy sobie poradzę z tym czy spróbuję swoich sił z Mandrivą lub innym.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, czytałem Twoje posty :) Czasem może tak być, że to menu za szybko znika. Szkoda, że to nie o to chodziło. Więc sytuacja u Ciebie wygląda tak:

Dysk1: hda1,hda2,hda3 - na hda1 jest windows

Dysk2: hdb1,hdb2 - na którejś partycji jest Fedora

Czy jeśli zamienisz kolejność bootowania dysków w biosie, to pojawia się grub? Jeśli nie, to nie ma go w MBR na żadnym z dysków. Przy instalacji/upgrade trzeba wybrać opcje zaawansowane boot loadera, zaznaczyć MBR na hda i ustawić kolejność dysków.

http://fedora.redhat.com/docs/fedora-insta...r-advanced.html

Być może piszę jakieś bzdury i gdzieś czegoś nie doczytałem, ale chciałbym podyskutować na ten temat.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...