Skocz do zawartości

Jak To Zainstalowac?


johnyk

Rekomendowane odpowiedzi

... obraz startowy sciagniety. Plyty maja dobre sumy. Plyty wypalilem na nosnikach porzadnych i chyba bledów nie ma. Sciagnalem ten obrazek 4 megowy. Nagralem i odpalilem kompa. Gdy zaznaczam by sie instalowal z plyty to instalator stwierdza ze w napedzie nie ma plyty z FC a przeciez ja w miedzyczasie wymienilem na FC2- dysk 1. Wiec o co chodzi?

 

Co robie zle?

Dodam,ze jak narazie uzywam Auroxa 9.3.1 i chodzi bez problemu ale chcialbym zobaczyc FC2 z Gnome 2.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich Linuksowców.

Ja też bym chciał wreszcie przesiąść się na Linuksa, ale jakoś mi to nie idzie.

Ściągnąłem obrazy płyt, nagrałem na CD uruchomiłem komputerek z CD1, zaczęło się instalować i kicha. Instalacja idzie do pewnego momentu i nagle wywala komunikat że nie może zainstalować jakiegoś pliku czy pakietu i należy zrestartować komputer. I tak w koło. Zmarnowałem już kilka płyt nagrywając ponownie obraz CD1 (dobrze że tanie) i jak nie miałem Linuksa tak nie mam.

Z tego co wyczytałem o Linuksie, FC2 jest chyba najlepsza wersja Linuksa.

Ale jak na razie jadę na Win XP Prof. A nie tak miało być.

I jeszcze jedno. W wielu wątkach przeczytałem o sumach kontrolnych ściągniętych obrazów płytek. Jak to sprawdzić?

Czy nie ma ktoś jakiejś instrukcji (krok po kroku ale po polskiemu) jak zainstalować FC2 ?

Jeśli tak proszę o jakiegoś linka albo maila.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]1

Instalacja idzie do pewnego momentu i nagle wywala komunikat że nie może zainstalować jakiegoś pliku czy pakietu i należy zrestartować komputer

[ciach]2

Z tego co wyczytałem o Linuksie, FC2 jest chyba najlepsza wersja Linuksa.

[ciach]3

Ale jak na razie jadę na Win XP Prof. A nie tak miało być.

[ciach]4

W wielu wątkach przeczytałem o sumach kontrolnych ściągniętych obrazów płytek. Jak to sprawdzić?

ad1

czasami tego typu bledy (niemoznosc znalezienia pliku) nie wynika z wady plyty instalacyjnej, a bledow wynikajacych z bledow sprzetu. (linux jest bardziej czuly na uszkodzenia hardwara)

probowales odpalic instalke na innym kompie?

ad2

:D zalezy od kryteriow oceny :D

ad3

a mialo byc tak pieknie :) smigajaca fedorka ;)

ad4

sumy kontrolne- nie pamietam jak sie sprawdza, ale istnieje prostszy sposob: na poczatku instalacji instalator ma funkcje "media check" (oczywiscie, jesli instalator do tego miejsca dochodzi) za pomoca ktorego mozna sprawdzic wszystkie nosniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

nie ma co o gustach rozmawiać....

imho...

debian vs. fc etc jest pytaniem typu, która fajniejsza blondynka czy brunetka ?? .....

a moze ruda czy też mandrake ??

 

co prawda nie tylko gusta.. bo tez narzedzia distro i inne czynniki ale... glownie to jest kwestia "jak kto woli" albo "ta jest najlepsza bo pracuje na niej od roku, a innej nie widzialem na oczy ( albo 1 dzien u sasiada ) " ... ktos tu kiedys gdzies na forum wspomnial ze po wnikliwym zapoznaniu sie z kilkoma tam distro ( bodajze fc slack mandrake ) nie widzi przewagi zadnej z tych distro... (imho ze jezeli cos ma miec przewage to wlasnie jeden z tych drobnych czynnikow np w fc apt/yum )

 

pozdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...