Skocz do zawartości

Błąd Podczas Logowania Się


grzgar

Rekomendowane odpowiedzi

Przejde od razu do rzeczy, oto log który pojawia się podczas logowania jako zwykły użytkownik:

 

1\

etc/X11/gdm/PreSession/Default: Registering your session with wtmp and utmp
/etc/X11/gdm/PreSession/Default: running: /usr/bin/X11/sessreg -a -w /var/log/wtmp -u /var/run/utmp -x "/var/gdm/:0.Xservers" -h "" -l ":0" "grzesiek"
/home/grzesiek/.Xclients: line 8: /home/grzesiek/.Xclients-default: Nie ma takiego pliku ani katalogu
/home/grzesiek/.Xclients: line 8: exec: /home/grzesiek/.Xclients-default: cannot execute: Nie ma takiego pliku ani katalogu

 

Jako "root" loguję się bez problemu, natomiast to pojawiło mi się po restarcie kompa i nie da rady się zalogować już na to konto...

Dodam że byłem zalogowany jako "grzesiek" później wylogowałem się i zalogowałem jako root, ponieważ nie miałem opcji "koniec pracy" :| Na koncie (_root'a_ → roota) ORT chwilkę posiedziałem i zrestartowałem komputer. I od tego czasu pojawia mi się ten błąd. Pisze jeszcze coś w stylu że nie byłem zalogowany przynajmniej 10 sekund czy coś podobnego.

 

2\

Skorzystam z sytuacji nie zakładania kolejnego postu i się spytam, gdzie mógłbym "poduczyć" się obsługi (_linuxa_ → Linuksa) ORT (jakieś stronki internetowe najlepiej) albowiem jestem nowy na (_linuxie_ → Linuksie) ORT.

 

Dodam jeszcze że "siedzę" na <Fedora Core 1>

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT

ad 1/

Może po stworzeniu nowego usera zamknąłeś komputer zbyt szybko i nie wszystkie potrzebne pliki zostały stworzone. Jeśli nic nie ustawiałeś najlepiej skasować usera i założyć od nowa. Jeśli nie, to masz teraz dwa wyjścia:

a)"Podrzuć" plik/pliki (bo może brakować więcej) od innych użytkowników. Ogólnie rzecz biorąc nie polecam.

b)Zrób sobie kopię zapasową, załóż konto od nowa i wgraj do niego pliki z kopii zapasowej. To niebezpieczna metoda, ale ustawienia albo ich część powinny zostać przywrócone.

ad 2/

Czytanie forum wiele uczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad Ad 1/ :)

Hmm... Jako grzesiek byłem zalogowany z godzinę minimum, więc chyba nie za krótko..

Stworzę nowego użytkownika, jak tylko znajdę gdzie to się tworzy ich ;) (jestem nowy, jak to już podkre śliłem, ale dam radę :)

 

Ad Ad 2/

Może i uczy, ale ja nie potrzebuję na razie rozwiązywania problemów, ale nauczenia się podstaw...

 

Ale i tak już znalazłem co nie co :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak moze to sprawdz -

 

-sprawdz czy masz katalog domowy uzytkownikla home

-sprawdz wlasciciela tego pliku home

-upewnij sie ze user ma prawo czytania i zapisywania do tego katalogu ls- l /home

 

jezeli chodzi o strony do nauki to zapraszam na

http://newbie.linux.pl/?id=article linux dla poczatkujacyh

 

mozna tam znalesc :

 

Informacje ogólne o (_linuxie_ → Linuksie) ORT

· Podstawy

· Porady

· Konfiguracja

· Tłumaczenia

· Recenzje gier i programów

 

------------------ teraz wpadlem na inny pomysl chyba lepszy niz ten pierwszy a wiec

 

- sprawdz czy masz .Xclients-default w twoim /home/<userdir>

jezeli go niemasz to wez go sobie pozyc z katalogu roota tam on powinen byc i przegraj go do katalogu uzytkownika i zmien wlasciela tego pliku na tego uzytkownika i sproboj sie zalogowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche spóźniony ale zawsze, na przyszłość wam powiem że też to miałem i tak jak Pat poradził wymiana pliku .Xclients.default od innego użytkownika pomaga. Może się o coś się tam popluć troche ale potem działa looz, tzreba tylko pamiętać o nadaniu kopiowanemu plikowi uprawnień na 7.

 

A użytkowników się dodaje useradd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...