Skocz do zawartości

Pomocy


yakoper

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem ostatnio nową Fedore Core 2. System faktycznie pracuje stabilniej i jest wolny od wielu błędów poprzedniczki. Jest tylko jeden problem - OpenOffice. Po wejściu w opcje od rzu widać, że przygotowywali go na szybko: braki w tłumaczeniach (zdarzają się wstawki zarówno angielskie jak i niemieckie).

 

Największy jednak problem jest z polskimi znakami. Nie to, żeby ich nie było bo są. Widać je w opisach, w otwieranych dokumentach, w tablicy znaków specjalnych, nie widać ich tylko gdy sie chce taki wpisać.

 

Dajcie pomysł co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT

Ja zmieniłem domyślną czcionkę na Courier, czyli taką, która obsługuje polskie znaki.

Narzędzia -> Opcje -> Dokument tekstowy -> Czcionki podstawowe

 

P.S. W temacie zarysuj wstępny opis problemu, nigdy nie używaj takiego, jaki użyłeś teraz. Gdybyś miał chwilę to warto zajrzeć tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach jezykowych zmieniasz domyslny jezyk na polski. Doinstalowujesz polskie czcionki np kopiujesz je z windowsa i wszystko gra. W razie czego mozan tez zainstalowac OpenOffice ze strony Ux.pl ktory jest spolszczony zawiera dodatkowe polskie slowniki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź jednak to nie to.

1. Ustawienia językowe Fedory ustawione na polski

2. Ustawienia językowe OpenOffice ustawione na polski

3. Widzi polskie znaki w dokumentach otwieranych

4. Używane czcionki obsługują polskie znaki (w innych edytorach zero problemu)

 

Problem: nie możność wsatwienia polskiego znaku z użyciem kombinacji Prawy Alt + "litera".

 

Problem występuje tylko i wyłącznie w aplikacjach OpenOffice.

Z tego co pamiętam jest to wersja OpenOffice.org 1.1.1-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...