Skocz do zawartości

Błąd Aktualizacji Kde 3.4.0 Do 3.4.2 Na Fc4


vesa

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem ostatnio aktualizację całego systemu - yum update. Paczki ściągnęły się wszystkie, natomiast ich instalacja się nie powiodła:

Transaction Check Error:

file /usr/share/doc/HTML/en/common/1.png conflicts between attempted installs of kdelibs-3.4.2-0.fc4.1 and kde-i18n-Polish-3.4.2-0.fc4.1

file /usr/share/doc/HTML/en/common/10.png conflicts between attempted installs of kdelibs-3.4.2-0.fc4.1 and kde-i18n-Polish-3.4.2-0.fc4.1

..... i tak dalej

Konflikty dotyczą tylko KDE, jednak nie zainstalowały się pozostałe poprawki. Co mam z tym zrobić? W up2date ten sam problem.

-------------

Zainstalowałem w końcu pozostałe aktualizacje: yum --exclude=kde* update. Pozostał tylko problem jak zaktualizować KDE. Jak uważacie, w ogóle warto to robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem z yumem

No nie wiem. Cały czas jadę na updates-testing i nigdy nie miałem takigo problemu podczas aktualizacji KDE. Pakiet kde-18n-Polish nie moze być w konflikcie z /usr/share/doc/HTML/en*, bo tych katalogów paczka w sobie nie posiada. Wydawało mi się, żę Waldisowi to rozwiązanie pomogło → http://www.fedora.pl/site/forum/index.php?...indpost&p=36655

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tak jak mowil spyro problem ten juz byl na forum, ale widze vesa, ze jestes poczatkujacym i pewnie jeszcze nie zauwazyles przycisku "szukaj" ;)

Hmm, no... tak. Moja wina, bo rzeczywiście nie wysiliłem się aby poszukać :lammer:

Dzięki, też to mi pomogło :)

Systematyczne updaty i może nie byłoby problemu, ale jak komuś trafi się reinstalka, to też na to trafi (chyba, że nie używa KDE).

Mam jeszcze 1 pytanko z innej beczki (pewnie też już to było). Instalowałem właśnie FC4 na nowym dysku i za nic OS nie dał się uruchomić, gdy systemem plików był reiserfs, xfs, jfs. Pojawiały się informacje o problemach z dekompresją jądra albo komunikat z tekstem "ran out of data". Jedyna opcja, jaka działa, to ext3 z wymuszonym LBA32. Pewnie chodzi o geometrię dysku, albo ustawienia w biosie. To już tylko jako ciekawostka, bo system mam sprawny i nie będę więcej mieszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vesa

radzilbym zaczac studiowanie Faq Fedora (mi bardzo pomoglo i wszystkim polecam :) ):

http://faq.fedora.pl

tam jest ciekawy punkt dotyczacy innych systemow plikow, wynika z niego ze przy tych systemach plikow pownienes wylaczyc selinux,

moze to pomoze,

 

To już tylko jako ciekawostka, bo system mam sprawny i nie będę więcej mieszał.

 

a mieszaj sobie... sporo sie nauczysz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem fedorafaq.org, owszem, nawet, gdy jeszcze nie było po polsku. Też wiele mi pomogło, ze sterownikami ATi i ntfs. Nie jestem też aż takim nowicjuszem - zacząłem pracę z linuksem od RH 6.2. Jak do tej pory (do FC4) nie miałem problemów z partycjami i systemami plików. To, że mało wiem o rozwiązywaniu problemów z linuksem, wynika zapewne z faktu, że ich do tej pory nie miałem (przynajmniej z uruchomieniem systemu).

 

Dla systemu plików ReiserFS przy instalacji pisałem zawsze linux reiserfs selinux=0. Może wina jest w samym BIOSie, ponieważ ostatnio go uaktualniałem. Komunikaty diagnostyczne mówią, że mam włączone LBA na wszystkich dyskach, jednak, gdy sprawdziłem ustawienia w BIOSie, okazało się, że Auto nie ma geometrii właściwej dla LBA a raczej dla CHS. Nadal pozostaje zagadką, dlaczego przy selinux=0 system może działać tylko na ext3 i tylko z opcją force LBA32, a na innych systemach plików nie? Pewnie to przez ten nieszczęsny BIOS, ale już nie chce mi się instalować systemu od nowa, skoro wszystko działa. Dodam, że miałem wcześniej FC2 i 3 na reiserfs przy tych samych ustawieniach w BIOSie.

 

Żyłem przez te lata spokojnie w przekonaniu, że poradzę sobie z RH i Fedorą, a okazało się, żem :lammer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz co oceniac sie tak surowo ;)

 

co prawda linux praktycznie nie korzysta z informacji z BIOS-u, wiec nie powinno miec to wplywu na funkcjonowanie systemu (nie mowiac juz o systemie plikow do ktorego dzialania BIOS nie ma nic do rzeczy), ale faktycznie juz spotkalem sie z plytami ASUS-a w ktorych na wersji 1006 BIOS-u linuksy chodzily super a wystarczylo update do wersji 1008 i kilka rzeczy sie sypalo :/ (musialem wrocic wtedy do poprzedniej wersji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...