Skocz do zawartości

Openoffice.org


yakoper

Rekomendowane odpowiedzi

Problem: nie można wsatwić polskiego znaku z użyciem kombinacji Prawy Alt + "litera".

 

1. Ustawienia językowe Fedory ustawione na polski

2. Ustawienia językowe OpenOffice ustawione na polski

3. Widzi polskie znaki w dokumentach otwieranych

4. Można wstawić polski znak jako znak specjalny

5. Używane czcionki obsługują polskie znaki (w innych edytorach zero problemu)

 

Problem występuje tylko i wyłącznie w aplikacjach OpenOffice.

Z tego co pamiętam jest to wersja OpenOffice.org 1.1.1-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam podobny problem, tzn:

 

"1. Ustawienia językowe Fedory ustawione na polski"

ale w programach takich jak OpenOffice czy klient poczty nie ma polskich znakow - o w przegladarce tez nie ma co widac na zalaczonym obrazku.

Tez mysle,ze to ustawienia klawiatury, tyle ze sprawdzajac uklad dostaje informacje, ze uklad klawiatury jest POLSKI - daje OK i nagle w nowo otwieranych programach plliterki pojawiaja sie jakby caly czas bylo wszystko tak ustawione.

Moze jest gdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej jestem w kropce.

Próbowałem zmieniać czcionki, klawiatury, zainstalowałem paczke 1.1.1-2 z UX'a.

Dalej to samo.

Zauważyłem, że w ustawieniach OpenOffica dotyczących Edytora tekstowego w opcji czcionki nie ważne jaką czcionkę wybiorę zawsze w nagłówku pojawia się informacja: (zachodnie).

Czy ktoś wie jak to zmienić lub gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodiz o polską klawiature to jeżeli nie wybrałeś jej przy instalacji systemu to w fedorce za każdym razem po restarcei komputera musisz ją włąćzać (chociaż jest podświetlona) bo system nie zapamiętuje ustawień.

 

A w office zmień czcione np na Curier albo cokolwiek innego bo standardow Bitstream nie ma ogonków.

 

U mnie działa, ogonki mam wszędzie, a system przeinstalowałem i przy instalacji wybrałem polską klawiature bo to ciągłe zmienianie jej doprowadzało mnie do szału, (ustawienia miałem poslkie, ale klawiaturke dałem chyba US myśląc że sobie zmienie w systemi, hmm chyba jakiś bug z tym zapamiętywaniem ustawień.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie z tego co pamiętam to przy instalacji systemu wybrałem i klawiaturę i ustawienia i sytem to pamięta ale nie stosujesię do tego. :(

No cóż może faktycżnie reinstalacja sytemu coś pomoże. I tak nosiłem się z takim zamiarem z kilku też innych powodów.

 

Pozdrawiam

Sylwq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to.

Tak jak wcześniej pisałem problem dotyczy tylko i wyłącznie OpenOffica i nie polega na braku polskich czcionek tylko raczej na braku obsługi kombinacji ALT + "litera".

OpenOffice to pakiet w wersji 1.1.1-4 dołączony do Fedora Core 2.

Instalowałem już starsze dystrubucje OpenOffice UX i problem dalej występował.

Na Fedora Core 1 OpenOffice UX chodził bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...