Skocz do zawartości

Dźwięk I Kde


Twoja stara

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sobie poradzić z konfiguracją dźwięku w tym sysytemie? Podstawowy system zainstalowałem z 1 cd resztę wszystko instaluję apt. Zainstalowałem alsę i .... po dźwięku. Jak chce ładować sound driver wyskakuje błąd. I koniec. Mam sarge + kde. (_acha_ → aha) ORT i jak do końjca spolszczuć kde , bo ściągnąłem apt pakiety językowe oraz z czcionkami i wszystko jest prawie dobrze. Prawie bo w X część polskich znaków jest a część nie ma :|.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po instalce alsy najpierw odpalasz alsaconf. Jeżeli masz jajo 2.4.27, to najlepiej zainstalować moduł do jajca alsa-module. Do 2.6.x też chyba jest. Dalej. Edytujesz plik /etc/group i w grupie audio dopisujesz swojego usera

 cat /etc/group |grep audio
audio:x:29:lszk

Teraz nadajesz chmoda na całe /dev/snd (jak dobrze pamiętam). Odpal xmmsa z konsoli i sprawdz, czy chodzi. I czy przypadkiem nie wywala permission denied.

Co do kde, to zainstaluj pczcionki wg. tego opisu. A następnie zmień czcionki w Centrum S. (albo przez qtconfig)na ariala, timesa czy co tam lubisz. Jakbyś jeszcze miał problez z naszymi krzaczkami, to postępuj wg. tego. Do tego jeszcze najlepiej, mając takiego aterma ustawić sobie swoją czcionke w ~/.Xdefaults. I wszystko chula :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...