Skocz do zawartości

Mplayer


skazi

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalował ktoś już mplayera po FC2 bo ja wciąż nie mogę tego zrobić :lammer:

Mam pakiety rpm ale gdy chcę go zainsalować brakuje strasznie dużo plików (bibliotek?) i nie chce się instalować :(

Jak ktoś może podać jak zainstalował u siebie byłbym wdzięczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez problemu wgrałem mplayera. Jeśli brakuje dużo paczek, najlepiej zainstaluj go apt-get'em lub yum'em.

apt-get install mplayer

i podobnie dla (_yum'a_ → yuma) ORT. Oczywiście musisz mieć odpowiedznie repozytoria. Jeśli brakujących bibliotek nie jest dużo możesz dograć je ręcznie. Zwykle kilka pochodzi z jednej paczki, więc roboty jest mniej niż się wydaje. Możesz też wkleić tu komunikaty, które Ci się wyświetlają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie sobie życie utrudniłeś, ale spoko pewnie jesteś usatysfakcjonowany. Lepiej poszukaj jak skonfigurować Apt. Wtedy rozwiążą się twoje problemy i będziesz miał więcej czasu dla siebie.

 

Pozdrawiam ziomala

Może i byłoby łatwiej ale pod FC2 nie mam internetu :( więc muszę sobie radzić inaczej. I jeszcze jedno filmy które mi nie działają są w formacie ASF czy Mplayer je potrafi obsługiwać (kodeki mam ze strony Mplayera) czy tęż ich nie obsługuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie sobie życie utrudniłeś, ale spoko pewnie jesteś usatysfakcjonowany. Lepiej poszukaj jak skonfigurować Apt.

Akurat w wpyadku mplayera warto sie poswiecic i skompilowac samemu. Mplayer skompilowany z dobrymy flagami kompilatora jest znacznie szybszy i dziala na slabszym sprzecie plynniej wyswietlajac filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mplayer skompilowany z dobrymy flagami kompilatora jest znacznie szybszy i dziala na slabszym sprzecie plynniej wyswietlajac filmy.

Racja. Można jeszcze sobie jeszcze polepszyć synchronizację przez dodanie linijki:

echo 1024 > /proc/sys/dev/rtc/max-user-freq

do pliku /etc/rc.d/rc.local. Istnieje też inny sposób:

http://lists-archive.pld-linux.org/html/pl...3/msg02566.html

 

Odnośnie synchronizacji - można przeczyta jeszcze to:

http://www.mplayerhq.hu/DOCS/HTML/pl/rtc.html

http://lists-archive.pld-linux.org/html/pl...3/msg02638.html

 

Powstał też ciekawy artykuł na temat tuningowania mplayera:

http://freshmeat.net/articles/view/747

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mplayer obsluguje pliki asf. Sciągałeś cała paczkę kodeków ze strony mplayera???

Jakiej wersji używasz (mplayer)?

Mam wszystkie kodeki ze strony Mplayera a używam mplayera bez gui chociaż mam skompilowane również z gui ale gmplayer nie chce mi działać :( nie wiem czemu aha wersja mplayera najnowsza 1.0pre4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie kodeki ze strony Mplayera a używam mplayera bez gui chociaż mam skompilowane również z gui ale gmplayer nie chce mi działać

Wrzuciłeś kodeki do /usr/local/lib/codecs/? Jeśli chcesz gdzie indziej, to trzeba podać ścieżkę podczas kompilacji.

 

Gmplayer nie chce odpalić? Nie pokazują się żadne komunikaty w konsoli? Być może nie ściągnąłeś skina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy odpalam gmplayera z konsoli to nic się  nie dzieje po tym jak znajduje skina :(

Możesz wkleić co wypisuje gmplayer? A odnośnie kodeków: po odpaleniu ./configure z parametrami pokazuje się na końcu inforamcja, mówiąca o tym, jakie kodeki są włączone, a które nie. Jeśli Ci ich nie widzi, to przejrzyj configure.log czy cos podobnego i tam może znajdziesz jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...