Skocz do zawartości

Czy Fedora Wybiera Sama 64 Lub 32 Bity?


buczo PL

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. To w zasadzie nie problem a durne pytanie nooba który marnuje wasz cenny czas.

Mianowicie posiadam płytę DVD z systemem z pewnego czasopisma i tam przeczytałem przy opisie systemu że ma on mozliwośc instalacji w trybie 64 bitowym. Jako że mam AMD Athlon 64 3000+ chciałbym aby komputer działał w trybie 64 bitowym ale podczas instalacji nie zauważyłem pytania o to jak ma się system zainstalowac. Ostatnio to do mnie doszło i sprawdziłęm w Censtrum Sterowania niestety nie znalazłem tam takiej informacji za to w "Architektura" było cus takiego i686.

Zdziwiło mnie to gdyż wydaje mi się że powinno tam byc i386. Ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Architektura chyba powinna być x86_64.

Mając płyty w architekturze x86_64, nie zainstalujesz tego na kompie 32 bitowym. Natomiast na 64 bitowym, możesz sobie wybrać, którą wersje chcesz. IMO w czasopismach bardzo rzadko (jeżeli w ogóle) ludzie zamieszczają wersje x86_64. Ja w każdym razie nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja :) Uzywam Fedory 4 64 bitowej.

Róznica jest taka że podczas kompilacji i instalcji dużych programów spędzasz sporo mniej czasu na czekaniu. W normalnym użytkownaiu bez powyższych rónicy w zasadzie nie ma. Większość aplikacji już jest na 64 bity a jeak czegoś nie ma to trzeba trochę się popocić aby zaspokoić zależności 32 bitowe i gra.

Nie dział flashplayer bo nie ma go na 64 bity i tezeba firefoxa instalować 32 bitopwego a przed tym jeszze cztery inne paczki aby spełnić zalezmości. Od jakieś czasu jest nawet Java na 64 bity ale działa tylko z aplikacjami projektowanymi na 64 bity bo 32 bitowe się wywalają.

Cóż jaq uważam że warto zaprząć do pracy dodatklowe 32 bity bo po co mają "się marnować" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...