Skocz do zawartości

Tego Jeszcze Nie Bylo...


qmic

Rekomendowane odpowiedzi

Zainwestowalem ostatnio w semprona 64 i plytke z nforce4 no i o ile windows mi dziala dobrze to rzadnegożadnego(!!!) (_linuxa_ → Linuksa) ORT mi sie nie udalo zainstalowac.

Problem objawia sie tym ze podczas rozpakowywania kernela (przewaznie - czesto sa to tez inne pakiety) nie zgadzaja sie sumy md5. Na suse, czasami po ktorejstam probie, udalo sie jakis pakiet w koncu rozpakowac, ale kernela ani rusz...

Cdrom juz sprawdzalem, na innym jest to samo.

Rozumiem kiedy problem by wystepowal na jednej dystrybucji. Niestety dzieje sie to na wielu (fc4, suse, gentoo, ubuntu - wszystkie w wersjach x64).

Probowalem wielu opcji przy instalatorze, jednak nie pomaga.

Co dziwne, kiedy zainstalowalem system na innym kompie. System dziala. Stabilnie. Nie moge tylko zainstalowac niektorych pakietow bo im sie sumy nie zgadzaja znowu.

Ramy sprawdzalem memtestem nic nie wykrylo. Windows tez pomimo wielu testow zachowuje sie stabilnie. Linux takze. Ale kiedy w gre wchodza sumy md5, sie sypie.

 

Czy ktokolwiek mi potrafi pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiesz o czym mowie, sumy plyt sie zgadzaja, nie zgadzaja sie sumy poszczegolnych pakietow na plytce. Tyczy to sie na rowni sciagane fc4, jak i suse kupionego z gazeta. Czasami po kilku "probach" jakis pakiet w koncu zaskoczy. Tyczy to sie zarowno pakietow sciaganych z netu bezposrednio na zainstalowany system jak i pakietow z plytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wstawieniu innych ramow problem znikl. Dziwne ze problemu nie wykryl ani memtest, ani windows... dzieki za checi.

Problem polegal na tym ze niby pliku niby pliku nie moze przeczytac. Na suse i innych byl to blad sumy md5. Widocznie cos w ramach sie walilo co powodowalo zle zliczanie sum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...