Skocz do zawartości

Fc2 I Raid


elek

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

Chciałem sobie zainstalować linuksa na sprzetowym raid'zie. Dorwalem plyte, ktora ma Promise FastTrak Lite 133. Puscilem na tym RH9, poszedl jak zlotko, oczywiscie z dodatkowymi driwerami podczas instalacji. Po pojawieniu sie FC2 z nowym jajeczkiem chcialem powtorzyc operacje, a tu lipa. Drivery od RH8/9 nie dzialaja. Znalazlem na sieci do FC1, ale do FC2 sie nie udalo. Ma ktos moze takowe albo moglby pomoc przejsc jakosc przez to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem z takim sprzętem do czynienia i za wiele Ci pewnie nie pomogę, ale próbowałeś odpalić instalator bez sterowników? Z tej wypowiedzi:

http://www.fedoraforum.org/forum/showthrea...ghlight=promise

wynika, że dodano je do kernela 2.6. Odpaliłem make xcofig i coś tam jakieś moduły były...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mialem problemy z raidem Promise pdc 20378 i co sie okazalo jest to kontroler, ktory robi RAID software'owy i ze sterownikami w SuSE 9.0 ( kernel 2.4 ) widzial dokaldnie to co ustawialo mu sie w biosie kontrolera ( np RAID-0) a w fedorze core 2 sterowniki sata_promise wbudowane sa w kernela (2.6) i system ignoruje ustawienia w biosie kontrolera, odpowiedz od helpdesku Promisa pomine, zostalo na tym ze zrobilem software raid z (_linuxa_ → Linuksa) ORT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Promise FastTrak Lite 133 jest kontrolerem z raidem programowym ( szczerze mówiąc niezbyt wydajnym )

 

Dużo lepsze osiągi uzyskasz na raidzie po stronie (_linux'a_ → Linuksa) ORT - to chyba jest przyczyną że nie włączono obsługi tego kontrolera w formie raid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...