Skocz do zawartości

Napisy W Mplayer


rfk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Probowalem juz roznych ustawien i wciaz nie mam polskich znakow w napisach do filmow w mplayerze. czy ktos moglby mi pomoc i napisac, co trzeba zrobic, zeby mplayer umial czytac ą ę ó itd?

 

Bede wdzieczny. Dzieki i pozdrawiam,

 

rfk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Probowalem juz roznych ustawien i wciaz nie mam polskich znakow w napisach do filmow w mplayerze. czy ktos moglby mi pomoc i napisac, co trzeba zrobic, zeby mplayer umial czytac ą ę ó itd?

 

Bede wdzieczny. Dzieki i pozdrawiam,

 

rfk

Na początek: czy pobrałeś paczkę z polskimi czcionkami do mplayera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ar'T

  Z tego co widze w tym archiwum sa katalogi z plikami *.raw, a Mplayer chce ttf.

Nie mam pojecia co z nimi zrobic.

 

nie czytasz uwaznie przeciez napisałem:

 

sprawa jest banalna sciagnij czcionke stad http://aed_221.webpark.pl/menu/download.html

 

skopiuj ja do katalogu .mplayer/fonts jezli nie masz katalogu fonts to go utworz. Nastepnie podaj sciezek do tego pliku w preferencjach mplayera w zakladce font.

 

musisz najpierw sciagnac czcionke zeby pozniej podac do niej siciezke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, widze ze sie nie zrozumielismy... nm. Mowiac o archiwum mialem na mysli archiwum ZIP'a, nie wiem o czym ty pomyslales. I walsnie w tym archiwum ZIP'a sa katalogi z plikami *.raw. Wiec po sciagnieciu tego na dysk i rozpakowaniu nie wiem co dalej zrobic. W Mplayer trzeba dac link do pliku a nie katalogu, a nie lyka plikow *.raw. I nie wiem co dalej.

 

PZDRWM

 

P.S. Sciagnalem tez tego Ariala, spoko poazuje mi juz poprawnie wiekszosc znakow diaktrycznych oprocz ś i ą, podajze. Nie pamietam czy ą czy jakas inna ale ś na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Sciagnalem tez tego Ariala, spoko poazuje mi juz poprawnie wiekszosc znakow diaktrycznych oprocz ś i ą, podajze. Nie pamietam czy ą czy jakas inna ale ś na bank.

Nie czytasz dokladnie ... :P Sciagnalem ta czcionke (to jest "inny" Arial) ale i tak nie pokazuje mi dwoch znakow diaktrycznych, tych o ktorych pisze w cytacie. Napisz jakie kodowanie napisow masz ustawione w mplayerze.

 

PZDRWM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pokazuje mi dwoch znakow diaktrycznych

A właściwie to trzech, bo uogólniając taka jest mniej więcej różnica między windowsowym CP1250, a ustawowo obowiązującym w Polsce ISO-8859-2 :P Mi pomogło ustawienie w zakładce "Napisy i OSD" Kodowanie -> Brak, a w zakładce "Czcionka" wybrać CP1250 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...