Skocz do zawartości

Program Do Zarządzana Pakietami


AaaA

Rekomendowane odpowiedzi

Po długim namyśle postanowiiłem spróbować FC2, pewnie moje pytania pewnie wydadzą się wam śmieszne. Ale dla mnie to poważny problem.

Jak nauczyc gnoma żeby po double kliku na pliku z pakietem RPM go instalował?

Czy da się do menadzera pakietów (add/remove) dodać jakieś zewnętrzne źródło?

Jeśli sie da to jak a jeśli nie to czy są jakieś programy do zarzadzania pakietami dla ciastorękich?

 

I jeszcze jedno trochę z innej beczki. Jak zainstalować program http://beta.firefox.pl/0.8/firefox-0.8-pl-...gtk2-xft.tar.gz ? jak już pisałęm jestem ciastoręki :) Nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firefoxa instalujesz wchodzac w konsoli do katalogu gdzie go rozpakowales i wpisujesz

./firefox-in[tab] :]

Nie bardzo rozumiem... Firefox nie zna tego polecenia... nawet bez usmiechu:)

1. Rozpakowujesz pliczek,

2. Wchodzisz do katalogu który się utworzy po rozpakowaniu,

2. Wpisujesz

./firefox-installer

-----------

 

żebyś nie musiał wpisywać całego polecenia używasz klawisza Tab... który "zgaduję" dalszą część wyrażenia, np. wisujesz pierwszą część komendy:

./fi (i teraz naciskasz klawisz TAB który dopisuję Ci dalszą część) refox-installer

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firefoxa instalujesz wchodzac w konsoli do katalogu gdzie go rozpakowales i wpisujesz

./firefox-in[tab] :]

Nie bardzo rozumiem... Firefox nie zna tego polecenia... nawet bez usmiechu:)

Instalator firefoksa przypuszczalnie ma nazwę "firefox-installler".

Wpisz w konsoli "firefox-in" i naciśnij klawisz [tab], wtedy konsola dama uzupełni za Ciebie nazwę pliku. Poćwicz sobie trochę z tym TAB'em, to naprawdę niesamowicie ułatwia życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator firefoksa przypuszczalnie ma nazwę "firefox-installler".

Wpisz w konsoli "firefox-in" i naciśnij klawisz [tab], wtedy konsola dama uzupełni za Ciebie nazwę pliku. Poćwicz sobie trochę z tym TAB'em, to naprawdę niesamowicie ułatwia życie.

chyba coś nie tak z tym poleceniem. konsola nie chce go uzupelnic jak urucomilem plik firefox bezx zadnych parametrow to się otworzyła przeglądarka. Tak bez instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator firefoksa przypuszczalnie ma nazwę "firefox-installler".

Wpisz w konsoli "firefox-in" i naciśnij klawisz [tab], wtedy konsola dama uzupełni za Ciebie nazwę pliku. Poćwicz sobie trochę z tym TAB'em, to naprawdę niesamowicie ułatwia życie.

chyba coś nie tak z tym poleceniem. konsola nie chce go uzupelnic jak urucomilem plik firefox bezx zadnych parametrow to się otworzyła przeglądarka. Tak bez instalacji?

Dziwne, najwyraźniej się zainstalowała wcześniej, albo to jakaś specyficzna wersja bez instalatora :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, najwyraźniej się zainstalowała wcześniej, albo to jakaś specyficzna wersja bez instalatora :/

Zainstalowałem ze (_rpma_ → RPM-a) ORT ale znów mam problem... Nie mogę sobie poradzić ze spolszczeniem. Podaczsz instalacji dodatku językowego mam komunikat, że nie mam dosŧępu do katalogu chrome. czy to chodzi o katalog .phoenix/default/hpwqyq18.slt/chrome? bo jeśli o niego to mój użytkownik ma do niego dostęp. Trocheodbiegłem od tematu mojego postu. Ale kończąc myśl na temat instalatora firefoxa to chyba rzeczywiście jest jakiś dziwny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, najwyraźniej się zainstalowała wcześniej, albo to jakaś specyficzna wersja bez instalatora :/

Zainstalowałem ze (_rpma_ → RPM-a) ORT ale znów mam problem... Nie mogę sobie poradzić ze spolszczeniem. Podaczsz instalacji dodatku językowego mam komunikat, że nie mam dosŧępu do katalogu chrome. czy to chodzi o katalog .phoenix/default/hpwqyq18.slt/chrome? bo jeśli o niego to mój użytkownik ma do niego dostęp. Trocheodbiegłem od tematu mojego postu. Ale kończąc myśl na temat instalatora firefoxa to chyba rzeczywiście jest jakiś dziwny...

Zaloguj się na roota ("su root"). Wejdź do katalogu Firefoksa. Wpisz "chmod 777 *", potem "cd ..", i w końcu "chmod 777 nazwa_katalogu z firefoksem". Powinieneś zawsze już mieć dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinienem i mam. ale podczas dokladania pakietu jezykowego mam komunikat o braku dostępu...

Nie masz do niego dostępu nawet będąc root'em? Spróbuj analogicznie do tego, co pisałem Ci wcześniej zrobić wszystko z katalogiem chrome i jego zawartością. Jeśli nie zadziała daj link do tego spolszczenia, to spróbuję wgrać u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowełem jako root i dla niego działa bardzo dobrze. Ale po doinstalowaniu dodatków, ale zwyklego użytkownika wcale nie działa przeglądarka. Uruchamia się i w momencie wiesza...

Czyli już trochę naśmieciłeś... Odinstaluj tego (_rpm'a_ → RPM-a) ORT (rpm -e nazwa_paczki),l pobierz z oficjalnej strony http://www.mozilla.org instalator i zainstaluj tak jak na początku tego posta doradzali CI koledzy (zainstaluj ją z poziomu zwykłego user'a).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...