Skocz do zawartości

Portsentry


blazejwiecha

Rekomendowane odpowiedzi

Uzywacie tego programu ???

ja go zainstalowałem z pakietu rpm

 

mam niestety jeden kłopot z nim ... po jakichs 5 minutach blokuje połaczenie z netem na komputerach klientów sad.gif i nie bardzo wiem co moze byc jeo przyczyną sad.gif

 

powiedzcie czego powinienem szukać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam tego, ale naczytałem się sporo niepochlebnych opisów tego programu np. tu

Pozatym chyba nie jest zbyt aktywnie rozwijany.

Za to miałem kiedyś doczynienia ze Snort-em, i ten program wygląda całkiem fajnie. Jest do niego plugin, który interuje go z iptables, dzięki czemu oprócz wykrywania da się też blokować podejżane połączenia, i to niekoniecznie na stałe, jak w portsentry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam serdecznie napisz jak skonfigurowałeć porsentry jest to opisane w dokumenteacji jak należy go skonfigurowaćw zależności od wymagań i statusu bezpieczeństwa , zobacz w logach portsentry jaki host (adres IP został zablokowany ) i dlaczego , chodzi o to że jakiś program kożysta z monitorowanego portu przez portsentry i po iluś połączeniach dodawany jest taki adres IP do Iptables bądz do ipchans-ów (w zależności jakiego filtrowania używasz )

Moim zdaniem musisz go tylko odpowiednio skonfigurować i przeczytać uważnie dokumentację man .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...