Skocz do zawartości

Nie Udana Instalacja


gopher

Rekomendowane odpowiedzi

mam starego kompa i chce zniego zrobic routerek (pentium 166MHz, 64MB RAM jakby poszlo na 32MB RAM to byloby super). Uruchamiam instalacja i w pewnym momencie sie wiesza i nie idzie dalej (nebieski ekran i duzo liczb i chyba jakies bledy). Chcialbym zainstalowac tylko tryb tekstowy bo innego nie potrzebuje , powiedzcie jak to zrobic i czy (_wogole_ → w ogóle) ORT na takim sprzecie to pojdzie.

 

A w dalszej czescie prosze o pomoc przy konfiguracji tego routera, dane od admina:

Nazwa hosta - rhytmic

Grupa robocza - krak

IP - 192.168.4.144

Maska -255.255.255.0

Brama i DNS - 192.168.4.10

WINS -192.168.5.1

Podawalem mu adres MAC i na innej sieciowce nie dziala mi net, wiec tez bede musial zmienic adres MAC sieciowki...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam instalka powinna ruszyc na textowym

tyle ze radze przemyslec czy sie oplaca

 

juz od roku mam serwer (dhcp router vnc) na kompie (mmx200mhz, hd500mb ram128)

i po roku placze... bo rachunek za prad jest bardzo duzy smile.gif

teraz czekam tylko na przyplyw gotowki i kupuje router sprzetowy

niestety mam lacze radiowe wiec wydatek bedzie sporawy :/

 

serwerek jest oplacalny jezeli masz znaczna ilosc ludzi ktorzy ci beda placic biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainteresuj sie Slackiem, bo na 500 MB bedzie na styk sie zmiescic,

 

tryb tekstowy: linux text

 

pozostawienie dzialania w trybie tekstowym: /etc/inittab --> id:3:initdefault:

 

jezeli zainstalujesz w trybie tekstowym bez srodowisk graficznych to domyslnie w /etc/inittab ustawiony zostanie 3 poziom

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też taka fajna minidystrybucja freesco przeznaczona specjalnie do zrobienia routerka.

Podstawowa wersja mieści się nawet na dyskietce. Polecam.

A co do poboru prądu, to najlepiej powyjmować z kompa co się tylko da: kartę graficzną (jeśli bios się nie będzie pluł o jej brak) albo włożyć jakiegoś złoma na isa, ramu zostawić najmniej jak się da, w przyp. freesco można się pozbyć hdd (no chyba że zainstalujesz go na dysku), procesor skręcić (przeciwnie niż podkręcić wink.gif ) itp. Bez myszki, klawiatury, to jest komp wink.gif

A pobór mocy jest wtedy naprawdę bardzo mały. Wiem, bo kiedyś coś takiego robiłem cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem sobie cos takiego jak nnd

 

udalo mi sie zrobic z tego serwer- prawie, tzn serwer pinguje mi wszystko internet i kompy podlaczeone do niego, ale niestety na kompuiterach ktore sa podalczeone do tego serwera nie mam netu i (_wogole_ → w ogóle) ORT nie dziala nic oprocze ip-192.168.4.144 serwera nie pinguje nic nawet bramy serwera, czyli 192.168.4.10

 

podobno iptables i firewall jest automatycznie skonfigurowany wtym nnd ale wpisalem cos takiego:

 

echo "1" > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward

 

iptables -t filter -A FORWARD -s 192.168.1.0/255.255.255.0 -d 0/0 -j ACCEPT

 

iptables -t filter -A FORWARD -s 0/0 -d 192.168.1.0/255.255.255.0 -j ACCEPT

 

iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.1.0/24 -d 0/0 -j MASQUERADE

 

i tez nie dziala.............. scared.gif

 

 

dlaczego nie moge zainstalowac FC4 na sprzecie pentium 166MHZ i 64MB RAM instalacja nawet w trybie tekstowym sie wiesza, mam jakis nibieski ekran z cyferkami i lterkami i napisami........................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...