Skocz do zawartości

RPM Czy Źródła


m@rtinez

Wolisz kompilować źródła czy instalować z RPM??  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wolisz kompilowa? ?ród?a czy instalowa? z RPM??

    • Wole RPM`y, bo s? wygodniejsze
      33
    • Wole kompilowa? ?ród?a, bo lepiej chodz?
      6
    • Wole kompilowa? ?ród?a, bo mog? sobie pomodyfikowa?
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wybieram nic, bo to w 100% zależy od zastosowania programu. Jak zakładam serwer to kompiluję jądro i wszystkie najważniejsze rzeczy, natomiast do użytku domowego RPM'y wystarczają w 100%. Odnośnie odpowiedzi trzeciej - własna modyfikacja w moim przypadku opłacalna jest tylko przy niewielkich programikach, bo zapoznawanie się ze strukturą zaawansowanej aplikacji pochłania zwykle (w zależności od ilości/rodzaju przeróbek) ogromne zasoby czasu i mija się z celem...

Zaznaczę odpowiedź jak sprecyzujesz pytanie (serwer, stacja robocza, ewentualnie jeszcze coś innego) albo jak ktoś przekonujący mnie "naciągnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym co napisałeś trudno się nie zgodzić. Miałem na myśli normalny domowy komputer do "dłubania" i eksperymentowania. Jedni wolą RPM bo są łatwe w użyciu inni z kolei dłubią namiętnie przy kompilowaniu bo sprawia im to przyjemność. Chciałem poprostu poznać Twoją (Waszą) opinie, co Ty wolisz??Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na użytek, to zdecydowanie RPM'y i na nie oddałem głos... Szanuję czyjąś pracę przy RPM'ach, wszystko po to by było nam wygodniej (i niejednokrotnie szybciej). Przyznam się szczerze, że na początku uwielbiałem bawić się w kompilację. Wtedy miałem jeszcze słabszy sprzęt i różnica była zauważalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem głos na rpmy , apt + synaptic rządzi :)

Ale kompilacja ze żródeł sprawdza się gdy chcemy mieć najnowszą wersje jakiegos programu bo często nie ma takowej w repozytoriach (rpmach) .

Tak jak teraz męcze się z Muine bo w repozytoriach jest starsza wersja niż najnowsza.

... niestety nie udaje mi się ... utknąłem na mono ..... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Trochę nie rozumiem pytania ankiety ;-)

 

Przecież RPMy też można sobie kompilować i modyfikować (od tego są paczki src.rpm). Na dodatek programy kompilowane ze źródeł lepiej nie chodzą, jeśli nie ustawi się odpowiednich flag kompilatora (wyjątkiem jest MPlayer, który robi to samemu), a wiekszość ludzi zapomina je ustawić... :lol:

 

++rpm_happy_users;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z tego co wiem to w (_linuxie_ → Linuksie) ORT ogólnie możliwości ogranicza jedynie Twoja wyobraźnia.;-) Możesz sobie wszystko pomodyfikować co "k"cesz, ale jak często modyfikujesz RPM'y?? Powiem szczerze że jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło nie wiem jak Tobie?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak często modyfikujesz RPM'y?? Powiem szczerze że jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło nie wiem jak Tobie??

No mi też nie zdaża się za często, bo zwykle robione RPMy działają :-) Jedynie jak używałem przez jakiś czas Fedory Rawhide, to trochę rzeczy nie chciało :/ A że czasu nie miałem i mi się za bardzo nie chciało grzebać, to tylko musiałem zmodyfikować krusader i paczki nvidii z rpm.livna.org :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...