Skocz do zawartości

Heroes Of Might And Magic Iii


Marceli_Szpak

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!!!

Jestem wielkim fanem serii HIII i gram w to od lat. Wersja Loki to jest HIII Restoration of Erathia czyli podstawowa część. Dopiero w HIII Shadow od Death zostały usunięte błędy, zwłaszcza w trybie multiplayer więc loki HIII odpada. Jeżeli chodzi o polską wersję HIII Złota edycja (Heroes III Complete 4.0) chodzi bez problemu pod winem. Jedynym problemem jest instalator, który może sprawiać problemy i wtedy należy do instalacji użyć cedegi, a potem pod winem nie ma już problemu.

HIII pod winem działają przyzwoicie dość płynnie ale są 2 małe "ale": zgrzytający dźwięk, który na szczęście można wyłączyć oraz brak możliwości gry przez sieć. Jedyny tryb multiplayer jaki działa to hotseats.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemk

przeciez ta gra ma wersje natywna pod linuksa!
to mozesz podac linka do natywnej wersji? Bo ja jakos nie spotkalem sie z tym, ale skoro tak mowisz to prosze podaj adres. Co do HMoM 3 to ona chyba nawet w necie w windowsie nie dziala, niby ma opcje multiplayer ale sie polaczyc nie chce sad.gif

użyć cedegi, a potem pod winem nie ma już problemu.
skoro sie uzylo cedegi to po co wracac do wine????? Pod cedega jest dzwiek i dziala lepiej niz pod wine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do HMoM 3 to ona chyba nawet w necie w windowsie nie dziala, niby ma opcje multiplayer ale sie polaczyc nie chce

To nie prawda, gra działa na GameSpy'u i MSNZone. Zawsze się znajdzie kilku maniaków, którzy mają ochotę pograć przeciwko sobie. Jeżeli chcesz zagrać przeciwko koledze, świetnie sprawdza się gra przy użyciu TCP/IP, jeden z graczy hostuje (ten który ma stałe IP), a drugi się dołącza.

 

Wracając do (_linuxa_ → Linuksa) ORT, przy użyciu wine-0.9-1 udało mi się uruchomić GameSpy'a ale żadnych zainstalowanych gier nie udało mi się uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale myslalem nad instalką linuksową co wykorzysta mi juz oryginalne plyty dla windy cos jak dla quake, plytki dla windy instalator 30 mb dla linuksa ale pewnie wiesz o co mi chodzi smile.gif No na loki ni ma :[

To nie prawda, gra działa na GameSpy'u i MSNZone
Qrcze to niby jak przez to grac? Trzeba sie zalogować czy jak? No bo za GameSpy to chyba trza placic co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze to niby jak przez to grac? Trzeba sie zalogować czy jak? No bo za GameSpy to chyba trza placic co?

 

Na GameSpy'u trzeba się zarejestrować, wersja podstawowa z reklamami jest za friko MSNZone chyba też, ale tam trzeba mieć publiczne IP. Na GameSpy'u nawet nie mając takiego IP można się dołączyć i normalnie grać o ile się ma wersję kompatybilną z wersją hosta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz podac linka do natywnej wersji? Bo ja jakos nie spotkalem sie z tym, ale skoro tak mowisz to prosze podaj adres. Co do HMoM 3 to ona chyba nawet w necie w windowsie nie dziala, niby ma opcje multiplayer ale sie polaczyc nie chce sad.gif

http://www.tuxgames.com/details.cgi?gamere...3&referrer=zakk

Sam zobacz że jest smile.gif

Ja ją nawet mam:

http://img499.imageshack.us/my.php?image=h...=heroes37oh.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może powiedzieć jak grać w trybie multiplayer w H&MIII?

Próbuję z kumplem przez tcp/ip i nic. Próbowaliśmy w obie strony. Jego gra nie widzi mnie (pomimo, że widzępołączenie), ani moja jego IP. Próbowaliśmy hostować jeden i drugi komp i nic. Wywala, że do gry potrzebny jest 2 gracz. Coś pewnie robimy nie tak, ale nie wiem co... sad.gif . Mam od niedawna internet i jestem jeszcze laikiem... Dodam tylko, że on ma stałe łącze a ja neostradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie, ładnie ale ten link co mi dales jest:

do wersji demo lub 27$

a ja juz mam wersje windowsową i potrzebuje w takim razie natywną instalke która skorzysta z płyty windowsowej (cos jak z Quake), masz takiego linka??

Ja ściągałem z P2P i tyle. Przecież Heroes w wersji Windowsowej też nie jest darmowy. Ale masz go również pirackiego, no chyba, że kupywałeś. Nie ma instalki natywnej pod linuksa żeby zainstalowała Windowsową wersję. Wiesz co ci polecam. To:

http://www.osloskop.net/r/8695.html

Tym powinieneś się zainteresować smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...