Skocz do zawartości

Zwis Podczas Instalacji?


krysk

Rekomendowane odpowiedzi

Instaluję sobie FC2 z płytek(nagrane poprawnie, sumy md5 OK, wszystkie przeszły mediachecka) i zawsze w którymś momencie mi się wiesza instalacja. Ktoś wie o co może chodzić? :) ostatni log:

 

Installing 795 packages

Installing fedora-logos-1.1.24-1.noarch.

Installing hwdata-0.118-1.noarch.

Installing libgcc-3.3.3-7.i386.

Installing setup-2.5.33-1.noarch.

Installing filesystem-2.2.4-1.i386.

Installing basesystem-8.0-3.noarch.

Installing termcap-11.0.1-18.1.noarch.

Installing tzdata-2003d-2.noarch.

Installing glibc-common-2.3.3-27.i386.

 

upd.: ha! teraz to już przy wykrywaniu instalacji FC się wiesza ;( Czyżby kolejna (po PLD) świetna dystrybucja na moim egzotycznym sprzęcie niechciała pójść?

Edytowane przez krysk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Installing glibc-common-2.3.3-27.i386.

 

upd.: ha! teraz to już przy wykrywaniu instalacji FC się wiesza ;( Czyżby kolejna (po PLD) świetna dystrybucja na moim egzotycznym sprzęcie niechciała pójść?

Widzę, że nie masz najnowszego sprzetu (coś starczego od pentium2), bo nie ładuje Ci się nawet glibc dla i686. Możesz podać swoją konfiguraję? Ułatwiłoby to znacznie poszukiwanie przyczyny... A co do PLD - ściągnąłeś wersję dla odpowiedniej architektury?

 

Aha, to może też być problem RAMu - odpaliłbyś na noc memtest86...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie masz najnowszego sprzetu (coś starczego od pentium2), bo nie ładuje Ci się nawet glibc dla i686. Możesz podać swoją konfiguraję? Ułatwiłoby to znacznie poszukiwanie przyczyny...

 

celek400, 256MB RAMu, płyta jakiś 6LX, dysk baraccuda IV, ati rage pro 16MB. Inne dystrybucje(prócz wspomaniego wcześniej PLD) działają bez problemu. Nadmienię, że FC1 śmigało aż miło - dlatego chcę pozostać przy tej dystrybucji.

 

A co do PLD - ściągnąłeś wersję dla odpowiedniej architektury?

 

znam osobiście dwóch developerów, i ni grzyba :) nieudało im się tego odpalić (wysypywał się przy próbie partycjonowania dysku)

 

Aha, to może też być problem RAMu - odpaliłbyś na noc memtest86...

sprawny w 100%. sprawdziłem już go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie podczepie tu z moim problemem poniewaz ten temat dokladnie opisuje moj problem :)

 

 

Gdy juz po kilku minutach (cos ponad 5) odpali sie instatator (czy on ma sie tak dlugo ladowac ?). Instalator zawiesza sie zawsze po wybraniu ustawien klawiatury. Po kliknieciu dalej nie przeskakuje do nastepnego ekranu a przycisk dalej jest wcisniety, moge tylko poruszac kursorem.

 

Czym moze byc to spowodowane ? A moze to ma zwiazek z dyskiem SATA ?

 

Moj sprzet:

Procesor Athlon 2500+

Plyta glowna MSI KT6 Delta-SR

Dysk Maxtor 80 GB SATA

Karta graficzna GF FX 5200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celek400, 256MB RAMu, płyta jakiś 6LX, dysk baraccuda IV, ati rage pro 16MB. Inne dystrybucje(prócz wspomaniego wcześniej PLD) działają bez problemu. Nadmienię, że FC1 śmigało aż miło - dlatego chcę pozostać przy tej dystrybucji.

Toś mnie zdziwił z tym celeronem :/ Jedyne co znalazłem, to to: http://bugzilla.redhat.com/bugzilla/show_b...g.cgi?id=126333 W sumie mógłbyś coś tam od siebie dopisać :-) Aha, w trybie tekstowym istaluje się normalnie?

znam osobiście dwóch developerów, i ni grzyba :)

Fajnie jest mieć takie znajomości ;-)

Gdy juz po kilku minutach (cos ponad 5) odpali sie instatator (czy on ma sie tak dlugo ladowac ?).

Nie, powinien uruchomić się znacznie szybciej. W kontrolerze ustaw tak, by nie szukał innych dysków: http://www.google.pl/groups?hl=pl&lr=&ie=U...lr%3D%26hl%3Dpl

Instalator zawiesza sie zawsze po wybraniu ustawien klawiatury. Po kliknieciu dalej nie przeskakuje do nastepnego ekranu a przycisk dalej jest wcisniety, moge tylko poruszac kursorem.

Masz może klawiaturę USB lub cos takiego? Możesz przełączyć się na konsolę (od ALT+F1 do ALT+F4) i sprawdzić, czy nie ma jeszcze jakichś komunikatów? Googlałem, ale nic ciekawego nie znalazłem i przydałoby się trochę więcej informacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...