Skocz do zawartości

Fc4 Na Acer


wklaczynski

Rekomendowane odpowiedzi

Sposób zdecydowanie najprostszy, ale oczywiście nie pozbawiony wad. Szkoda, że nie istnieje repo, z którego możnaby zawsze dociągać nowe kernele. Poza tym nie zainstalujemy gotowych modułów dostarczanych przez livnę. Mimo to godny uwagi, bo cóż można począć z latopem bez wskaźnika stanu baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co w tym kompie sprawia problem to ndiswrrapper ale można skopiować ndiswraper.ko z alternatywnego jądra i wifi śmiga bez zarzutu szczególnie z NetworkManager. W wersjach 5024 i tak ati lepiej instalować z pliku bin ze strony ati, wtedy jest mniej problemów z messa.

Ndiswrapper to przeżytek, być może niedługo nie będzie wcale działał... ale za to za jakiś dłuższy czas sterownik wifi broadcom 43xx zacznie prawidłowo funkcjonować. https://lists.berlios.de/pipermail/bcm43xx-...ber/000582.html

 

Z jakiego alternatywnego jądra? Wszystko można uruchomić. Sterowniki ati też mam z livny. Jeśli używasz innego jądra po prostu przekompiluj źródłowe paczki z livny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wszystko chodzi na czystym kernelu 2.6.14, no... poza ndiswrapperem smile.gif Wiem, wiem, ale nie mam czasu teraz się pobawić otwartymi steownikami. Ale obiecuje, że jak tylko odrobinę wolnego znajdę... smile.gif

 

A są w ogóle jakieś sterowniki do kart graficznych SiS? I tak nie będę ich używał, ale dobrze wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A moze mi pomożecie jak zrobic wlasna tablie DSDT dla laptopa ACER TRAVELMATE 2413 NLM. Mogę podesłac plik ze zdekompilowaną tablicą. Totalnie nie wiem o co w tym chodzi. Prosze o pomoc. smile.gif

 

PS. Oczywiście nie dziala mi wskaznik baterii w fedora 4. Wzorowalem sie nie proponowanych postach i utknąłęm na przeróbce DSDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skompilowane jadro 2.6.14-5 z opcja DSDT ready from external file (czy jakos tak) chodzi o patch z acpi, .... czyli jadro mam juz przygotowane. Za pomoca kompilatora zdekompilowałem plik /proc/dsdt. No i teraz powinienem wprowadzic jakies zmiany (a moze nie trzeba, nie wiem) do tablicy dsdt i skompilowac ponownie, a nastepnie dołaczyc do initrd zeby sie wczytywały przy starcie.

 

Dobra troche poczytalem i zrozumialem ze musze teraz skompilowac ponownie ten plik dsdt.... i pewine przy kompilacji jakies błedy wyskocza. I to o te bledy chodzi. Chetnie sie nimi podziele, jak tylko zasiade do sprzetu. Licze na pomoc. ;-)

 

Oto błedy jakie mi wyrzuca podczas kompilacji dsdt.dsl:

 

Intel ACPI Component Architecture

ASL Optimizing Compiler version 20051216 [Dec 30 2005]

Copyright © 2000 - 2005 Intel Corporation

Supports ACPI Specification Revision 3.0

 

dsdt.dsl 304: Method (_WAK, 1, NotSerialized)

Warning 2078 - ^ Reserved method must return a value (_WAK)

 

dsdt.dsl 717: Name (_HID, "*pnp0c14")

*pnp0c14

dsdt.dsl 721: Name (_WDG, Buffer (0x3C)

Warning 2096 - ^ Unknown reserved name (_WDG)

 

dsdt.dsl 740: Method (_WED, 1, NotSerialized)

Warning 2085 - ^ Not all control paths return a value (_ WED)

 

dsdt.dsl 740: Method (_WED, 1, NotSerialized)

Warning 2096 - Unknown reserved name ^ (_WED)

 

dsdt.dsl 2478: Field (RAM, AnyAcc, Lock, Preserve)

Error 1073 - ^ Host Operation Region requires By teAcc access

 

dsdt.dsl 2501: Field (RAM, AnyAcc, Lock, Preserve)

Error 1073 - ^ Host Operation Region requires By teAcc access

 

dsdt.dsl 2528: Field (RAM, AnyAcc, Lock, Preserve)

Error 1073 - ^ Host Operation Region requires By teAcc access

 

dsdt.dsl 2534: Field (RAM, AnyAcc, Lock, Preserve)

Error 1073 - ^ Host Operation Region requires By teAcc access

 

dsdt.dsl 2540: Field (RAM, AnyAcc, Lock, Preserve)

Error 1073 - ^ Host Operation Region requires By teAcc access

 

dsdt.dsl 2896: Field (RAM, AnyAcc, Lock, Preserve)

Error 1073 - ^ Host Operation Region requires By teAcc access

 

dsdt.dsl 2908: Field (RAM, AnyAcc, Lock, Preserve)

Error 1073 - ^ Host Operation Region requires By teAcc access

 

dsdt.dsl 2915: Field (RAM, AnyAcc, Lock, Preserve)

Error 1073 - ^ Host Operation Region requires By teAcc access

 

dsdt.dsl 2929: Field (RAM, AnyAcc, Lock, Preserve)

Error 1073 - ^ Host Operation Region requires By teAcc access

 

ASL Input: dsdt.dsl - 4378 lines, 147622 bytes, 1730 keywords

Compilation complete. 10 Errors, 4 Warnings, 0 Remarks, 416 Optimizations

 

Dwa warningi juz zalatwilem, ale pozostały jeszcze 2 no i te dziwne błedy. Z warningów pozostało mi :

dsdt.dsl 718: Name (_HID, "*pnp0c14")

*pnp0c14

dsdt.dsl 722: Name (_WDG, Buffer (0x3C)

Warning 2096 - ^ Unknown reserved name (_WDG)

 

dsdt.dsl 741: Method (_WED, 1, NotSerialized)

Warning 2096 - Unknown reserved name ^ (_WED)

 

Te błedy dotyczą czegos zwiazanego z pamiecia RAM, a na stronie ACERA znalazlem aktualizacje biosu, który naprawia jakies wskaźniki do RAM w biosie. Hmm ciekawe, moze to pomoze. Ide aktualizowac bios ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperalem w googlach i na podstawie innych przykladów, z błedami sie juz uporalem, ale jeszcze mam 2 warningi, których nie potrafie zwalczyc.

 

Po porawieniu DSDT kompiluje go z przełącznikami -tc i pozniej dolaczam do initrd, czy to o to ci chodzilo? Jesli tak to ok.

 

Co ciekawe z warningani kompilacja sie powiodla i dostalem dsdt.aml i zrobilem dalej co trzeba, ale wskaznik baterii nadal ZDECHŁ ;-((

Chyba sobie na razie odpuszcze. Na acpi.sourceforge.org jest baza wielu plików dsdt.aml, ale do mojego laptopa jeszcze nie ma. Pozostaje tylko czekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...