Skocz do zawartości

Czarny Ekran Przy Instalacji


rafals

Rekomendowane odpowiedzi

Przy instalacji FC2 z CD pojawia mi się czarny ekran.

Widzę tylko 'loading vmlinuz', 'loading initrd.img', a potem ciemność :(

 

Konfiguracja: Nvidia GeForce2 MX-200, płyta Asus P4S333.

 

Na innym kompie instalacja się ładuje i mediacheck przechodzi bez problemu.

 

Próbowałem nofb, text, noprobe skipddc w różnych układach - bez skutku.

 

Ma ktoś może jakiś pomysł?

 

Dopowiem jeszcze, że Aurox 9.3 na tym komputerze zainstalowałem bez problemu.

 

FC2 też ruszyła - po ciemku wcisnąłem strzałkę w prawo i enter (czyli pominąłem testowanie nośników) i odpalił się instalator graficzny...

Czyli problem jest z trybem tekstowym. Ale nofb chyba powinno pomóc. Dziwne...

 

Tak czy owak, jeśli ktoś wie jak zobaczyć to co się chowa, to chętnie spróbuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FC2 też ruszyła - po ciemku wcisnąłem strzałkę w prawo i enter (czyli pominąłem testowanie nośników) i odpalił się instalator graficzny...

Szukałem w bugzilli, ale nic nie było na ten temat ciekawego :/ Proponowałbym jednak zgłosić ten błąd: http://bugzilla.redhat.com - jak go usuną, to inni nie będą mieli tego problemu co Ty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości - po aktualizacji kernela minęły problemy podczas uruchamiania systemu?

Nie próbowałem.

Jak pisałem, tryb graficzny mi działa, więc dało się zainstalować i da się używać.

W międzyczasie ściągnąłem sobie ośmiokilowy kernel działający z nvidią - prekompilowany - adres znalazłem chyba tu na forum. Tryb tekstowy dalej nie działa.

Przymierzam się do skompilowania kernela 2.6.7 z kernel.org. Ale póki co nie mam czasu...

 

Jako głównego systemu używam auroxa. Fedorę ściągnąłem sobie, żeby się poprzyglądać. Może przesiąść. Ale póki co nie wygląda zachęcająco - probelmy z instalacją, problemy z nvidią. Chyba sobie daruję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...