Skocz do zawartości

Temperatura


Danveld

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam trochę inny problem, ale związany z tym samym tematem. Te wszystkie theme'y do Superkaramby nie wyświetlają mi wartości temp., prędkości wentylatorów, etc.

Znalazłem gdzieś, żeby ściągnąć lm_sensors. Wszedłem na tę stronę: http://secure.netroedge.com/~lm78/ i ściągnąłem najnowszą wersję tego pakietu (mam kernela 2.6.6) - rpm.

 

Po zainstalowaniu odpalam sensors (mam wszystkie moduły od i2c):

 

$ sensors
Can't access procfs/sysfs file
Unable to find i2c bus information;
For 2.6 kernels, make sure you have mounted sysfs and done
'modprobe i2c_sensor'!
For older kernels, make sure you have done 'modprobe i2c-proc'!

 

Wpisałem

#/sbin/modprobe i2c_sensor

 

Teraz sensors działa, ale:

# sensors
No sensors found!

 

No nic, przeczytałem żeby uruchomić sensors-detect. Trochę poszukałem i znalazłem w /usr/sbin/sensors-detect. Program ten pyta mnie się o jakieś moduły - dałem prawie wszędzie enter, z wyjątkiem tych pytań, na które znałem odpowiedź ;) . Na samym końcu dostałem pytanie: "Do you want to generate /etc/sysconfig/lm_sensors?". Odpowiedziałem twierdząco. I teraz jeszcze wyświetlił się taki tekst:

Copy prog/init/lm_sensors.init to /etc/rc.d/init.d/lm_sensors
for initialization at boot time.

 

Tego polecenia jednak nie wykonałem, bo nigdzie nie mam pliku prog/init/lm_sensors.init (instalowałem z rpm, a ten plik jest w źródłach), natomiast plik /etc/rc.d/init.d/lm_sensors istnieje, ale nie wiem, czy ma dobrą zawartość.

 

sensors zawsze mi zwraca 'No sensors found!' i po restarcie komputera i2c_sensors się nie ładuje.

 

Myślę, że dość dokładnie opisałem, co robiłem. Może coś przeoczyłem? TIA za pomoc :-) Chodzi mi jedynie o to, żeby w skinach do superkaramby wyświetlały się odpowiednie wartości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...