Skocz do zawartości

Wine I Instalacja


kakiet

Rekomendowane odpowiedzi

Eeee....normalnie?

Instalujesz normalnie z pierwszej płytki a jak będzie potrzebna druga to wyciągasz pierwszą i wrzucasz następną.

O ile się orientuję (nie używałem wine około roku) to istniał problem z odmontowaniem pierwszej płyty. Osobiście problem obszedłem w ten sposób, że przekopiowałem zawartość płyt na dysk twardy do odpowiednich katalogów, a podczas instalacji po prostu sprytnie podmieniłem ich nazwy (instalator "pomyślał", że zmieniłem płytę). O ile wiem to na oficjalnej stronie wine podane są takie sztuczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Skopiowales poprostu na dysk dwardy dwie plytki i uruchomiles z niego instalatora?
Mniej więcej. Trick z dwoma płytami polega na tym, że instalatora uruchamiasz np. z katalogu /tmp (po wcześniejszym przegraniu go tam) a do katalogu /media/cdrecorder (lub tam gdzie masz cdrom) montujesz płytkę. Czasem wystarczy zbiorczo do jednego katalogu powrzucać wszystkie płytki. Jednak nie każdy instalator daje się tak oszukać. Czasem trzeba zastosować bardziej szczwany trick. Trzeba skopiować obie płyty na dysk i odpalić instalator np. z katalogu /tmp/disc1, mając obraz drugiej płytki w /tmp/disc_temp, a później podmienić nazwy. Niestety nawet to nie zawsze wychodzi.

2. Gdzie sa te szcztuczki - bo niemoge sie do nich dokopac:(
Teraz sam nie widzę, znalazłem to prawie dwa lata temu :/ Pamiętam, że dla każdej gry była oddzielna stronka jak zainstalować, skonfigurować wine itp.. Ale jaka i czy to była strona główne wine - sam nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[pkak@localhost ~]$ wine --version
Wine 0.9
[pkak@localhost ~]$

 

 

CYTAT (kakiet @ 14.12.2005 - 22:54)

1. Skopiowales poprostu na dysk dwardy dwie plytki i uruchomiles z niego instalatora?

Mniej więcej. Trick z dwoma płytami polega na tym, że instalatora uruchamiasz np. z katalogu /tmp (po wcześniejszym przegraniu go tam) a do katalogu /media/cdrecorder (lub tam gdzie masz cdrom) montujesz płytkę. Czasem wystarczy zbiorczo do jednego katalogu powrzucać wszystkie płytki. Jednak nie każdy instalator daje się tak oszukać. Czasem trzeba zastosować bardziej szczwany trick. Trzeba skopiować obie płyty na dysk i odpalić instalator np. z katalogu /tmp/disc1, mając obraz drugiej płytki w /tmp/disc_temp, a później podmienić nazwy. Niestety nawet to nie zawsze wychodzi.

 

Niestety u mnie to nie przedchodzi:( Instalator nie daje die oszukac:(, a wgranie wszystkich plikow do jednego katalogu odpawa - konflikt nazw sad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...