Skocz do zawartości

Rt2400 Wireless Lan Card


NOX5TRON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem początkujący w linuxi,e zacząłem od Fedory3 (wczesniej Knoppix). Mam karte sieciową RT2400 Wireless LAN card. i znalazlem sterwoniki do niej oraz opis z tej strony OPIS Instalacji, jednak kiedy dochodze do momentu pierwszego rebot, , co prawda za pierwszym razem mialem karte w Internet Configuration Wizard. Jednak była ona na eth3 a powinna na ra0. Pisze w tym opisie takze o kudzu , czego jednak nie wiem bo niestety jestem calkiem zielony w tym temacie. prosze o pomoc, gdzy na linuksie nie mam internetu a jest mi potrzebny do nauki i pracy. z góry dziękuje:

 

system: Fedora Core 3 @ kernel 2.6.9-2.667

 

//edit jestem w W-Lanie, :] czyli pasive, moze to ma jakies znaczenie

///edit2 po wpisaniu iwconfig wyświetala mi sie : lo no wireless connection i sao czy jakos tak juz nie pamietma no wireless connection.

 

gdyby ktoś mógl to całkiem łopatologicznie wyjaśnic bym był wdzięczny :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Skompilowałes poprawnie sterowniki?

Witam i odświeżam trochę temat.

NOX5TRON wyraźnie tłumaczył, że jest zielony i potrzebuje łopatologicznej pomocy i dlatego takie odpowiedzi jak zacytowana niczego do wątku nie wnosza a tylko nabijają punkty.

 

Mam ten sam problem pod Fedorą 4 i jestem trochę zniesmaczony, testuję teraz kilka różnych dystrybucji od Mandrivy przez SUSE, Debiana i szukam czegos dla siebie. W żadnej z wymienionych niemiałem kłopotów z konfiguracją sieci a z Fedorą mam. Dlaczego sam system nierozpoznaje karty? Czyżby twórcy zostali juz tak daleko za mandarynką czy susią? Czy to jest system, który może zainstalować i skonfigurować ktoś kto zaczyna dopiero swoja przygodę z Linuxem?

 

Problem z kartą RT 2400 dalej nie jest rozwiazany na tym forum. Przynajmniej w wątkach, które znalazłem wpisując w wyszukiwarce forum hasła: RT2400, Wi-Fi, wireless, karta radiowa, ndiswrapper i kilka podobnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...