Skocz do zawartości

Problem Z Firewallem W Systemie Fc 4 !


742darek

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna przesiadłem się na (_linuxa_ → Linuksa) ORT i postanowiłem wybrać Fedora Core 4 i wszystko było ładnie pięknie dopuki mi firewall systemowy odmówił posłuszeństwa. Chciałem aby był włączony, ale nie blokował pewnego portu i chyba źle go wpisałem "27015:tcp" , ponieważ kiedy zastosowałem zmiany w firewallu i potem ponownie chciałem go włączyć to już się niechce odpalić , mianowicie odpalam go ale nic nie wyskakuje, ani błąd ani okienko konfiguracji zabezpieczeń. Sam firewall jednak działa, ale blokuje mi większość programów i nie mogę go teraz wyłączyć. Jestem bezradny, dodam jeszcze że mam SELinux zainstalowany i firewalla w aktywnych procesach nieznalazłem ;/ Próbowałem wylogowania, restart bezskutku ... HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem tkwi że właśnie NAWET TERMINALEM nie chce mi się to włączyć :| włącza się terminal i (_odrazu_ → od razu) ORT się wyłącza i tyle ...

 

chyba tą aplikacje jakoś zepsułem że odmówiła posłuszeństwa, kto wie co zrobić żeby ją naprawić albo chociaż wyłączyć jakoś inaczej firewalla... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość amdfanatyk

nie polecam nakladek na iptables bo to nie dosc, ze nie profesjonalne, to w dodatku badziewne, spowalniajace system rozwiazanie; poszukaj info o tworzeniu regul do iptables (jest tego duzo po polsku); zeby napisac sobie bardzo prosty firewall naprawde wymagana jest inteligencja na poziomie kalosza wiec nie ma co z siebie robic niemoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...