Skocz do zawartości

jak odpalic flash'a w mozilli


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak odpalic plug-in flasha do mozilli ? Co zrobilem zle ?

 

Sciagnolem plug-in ze stronki Macromedii, odpalilem i nic, dalej elementy ktore sa napisane we flashu nie odpalaja sie podczas przegladania netu. Gdy zagladam do info o plug-inach w mozilli widnieja tam ponizsze informacje

 

Flash, Shockwave, and Macromedia are trademarks of Macromedia, Inc. Swfdec is not affiliated with Macromedia, Inc.

 

MIME Type Description Suffixes Enabled

application/x-shockwave-flash Shockwave Flash swf Yes

Shockwave Flash

 

File name: libflashplayer.so

Shockwave Flash 6.0 r79

 

MIME Type Description Suffixes Enabled

application/x-shockwave-flash Shockwave Flash swf Yes

application/futuresplash FutureSplash Player spl Yes

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Okazało się że w katalogu z pluginami miałem niezły burd** :) -- wywaliłem wszystko co tyczyło flasha i zainstalowałem ponownie. Wydaje mi się że problem jest dlatego że nowa mozi instaluję się z jakimś flashem (albo go gdzieś po drodze doinstalowałem -- nie mam pojęcia - fakt jest taki że miałem :)) po wrzuceniu tych(masz linka) stworzył się jakiś konflikt i nic nie działało ... ale jak mówię jak posprzątałem -- śmiga :)

 

--pokaż ewentualnie co masz w ..../plugins

 

aha -jak nie masz to doinstaluj sobie ten pakiet--> libstdc++[b/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--Ja tez posprzatalem :-)

i zainstalowalem od nowa, w tej chwili w plugins mam:

 

w katalogu uzytkownika (/home/user/.mozilla/plugins) sa pliki flashplayer.xpt i libflashplayer.so a w /usr/lib/mozilla-1.5/plugins nie mam nic

 

zreszta podczas instalki lokalizacja byla na user'a

 

--mam zainstalowany libstdc++-3.3.2-1

 

Aha podczas instalki pluginu, (uzywałem tego samego co podałes w linku) mam notke:

 

NOTE: Macromedia Flash Player requires two font packages

to be installed, ttfonts and urw-fonts.

 

znalazlem i doinstalowalem przed istalacja urw-fonts ale co do ttfonts to nie mam pojecia co to. Jak zapuscilem apt-cache search ttfonts to wyzucilo mi cos o japonskich i innych jakis fontach....

 

sorrki ale dopiero raczkuje jesli chodzi o (_linuxa_ → Linuksa) ORT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz distro?

jakiej mozi używasz? (1.5?)

===

najprościej żeby nie mieszać -- zainstaluj to wszystko jeszcze raz ... do głownego katalogu pluginów --> masz chyba /usr/lib/mozilla-1.5/plugins

 

===

musi działać ---i przeczytaj to wszystko tu masz opisane - tylko link do innego flasha ;)

===

zobaczymy

 

PS możesz mieś jeszcze katalogo /usr/lib/mozilla/plugins <-- jeżeli tam masz jakieś pluginy to możesz je podlinkować to /usr/lib/mozilla-1.5/plugins

 

powodzonka

 

PS2 -- nie wiem czy to konieczne, ale może też wywal na razie te pluginy z domowego katalogu --

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj tak:

1. wyczysc sobie wszystko

2. zassaj flash-plugin-6.0.79-2.i386.rpm

3. to co potrzebuje flash to nie libstdc++-3.3.2-1, ale compat-libstdc++ -

$su

$apt-get install compat-libstdc++

4. tymi fontami sie nie przejmuj, z tego co pamietam instalator informuje o fakcie, ze takie 2 fonty zostana zainstalowane, a nie ze musisz je sam zainstalowac

5. $rpm -Uvh flash-plugin-6.0.79-2.i386.rpm

6. zlokalizuj pliki flashplayer.xpt i libflashplayer.so i jesli nie ma ich w katalogu $prefix/mozilla-[wersja]/plugins to tam je skopiuj ;)

7. uruchom mozille, sprawdz na jakiejs stronce flashowej, wejdz tutaj i poinformuj co z tego wyszlo ;)

 

Pozdrawiam, Doriath

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj tak:

 

Pozdrawiam, Doriath

 

 

Juz nie moge... ale jest blizej niz dalej :-)

 

Flash odpalil sie w FireBirdzie ale w mozilli1.5 ni du du

 

skopiowalem pliki do katalogu z pluginami i tyz nic....

 

Moze problemem jest to za mam na pokladzie standardowa mozille-1.4 jaka byla w Fedorze i zaktualizowalem/zainstalowalem przez apt mozille-1.5, zawsze odpalam wersje 1.5 i instalacja pluginow takze byla robiona w katalogach 1.5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo zapewnie masz jakieś dowiązania do innego katalogu -- może Twoja mozi 'sięga' też po flasha np. z /usr/lib/mozilla/plugins ... porozglądaj się i zrób kipisz :D

--

i wrzuć jeszcze raz zawartości tych Twoich katalogów z pluginami :D (wszystkimi)

zobaczymy co tam masz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo zapewnie masz jakieś dowiązania do innego katalogu -- może Twoja mozi 'sięga' też po flasha np. z /usr/lib/mozilla/plugins ... porozglądaj się i zrób kipisz :D

--

i wrzuć jeszcze raz zawartości tych Twoich katalogów z pluginami :D (wszystkimi)

zobaczymy co tam masz :D

 

Zrobilem :-)

 

i teraz (_wogule_ → w ogóle) ORT flash sie nie odpala i podczas przegladania stron mam blad:

 

Microsoft VBScript runtime error '800a000d'

 

Type mismatch: '[string: "1?"]'

 

/res/index.asp, line 86

 

i w mozilli i w firebirdzie

 

Jak moge odinstalowac mozille w obu wersjach ? Moze to pomoze, wywalic wszystko i zaladowac odnowa ? Instalacja pluginu z rpm'a nic nie daje bo mi mowi ze juz jest zainstalowany, odinstalowac sie nie da bo mowi ze go nie ma, zaktualizowac przez rpm -U <nazwa> --nodeps takze nie

 

Namnozylo mi sie teraz, mam

/home/user/.mozilla/plugins - tu nie mam zadnych plikow odnosnie flasha

/usr/lib/mozilla/plugins - tu tez nie

/usr/lib/mozilla-1.4/plugins - tu tez nie

/usr/lib/mozilla-1.5/plugins - tu mam flashplayer.xpt i libflashplayer.so

i jeszcze /usr/lib/flash-plugins a tu mam flashplayer.xpt, homecleanup, libflashplayer.co, setup i show-licence

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... (_niemam_ → nie mam) ORT pojęcia --->dawałem Ci już tego linka?

poczytaj i może zainstaluj dokładnie jak tam radzą ...

====

żeby odinstalować pakiet wrzucasz:

rpm -e [nazwa pakietu]

możesz też użyć apt`a

apt-get remove [pakiet]

==

tylko z tym wyrzycaniem to uważaj - żebyś w ramach zależności czegoś sobie nie namieszał ;)

=

aha w menu masz coś takiego jak Add/Remove Applications --> też możesz co nieco podziałać... //

 

tylko jak mówiłem ... "z głową" :D

 

powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...