Skocz do zawartości

Dos


switch

Rekomendowane odpowiedzi

No może to jest wyjasnienie wieszania się FC2. Oto cytat:

"Adam Osuchowski i Tomasz Dubinski poinformowali o błędzie w jądrze (_linuxa_ → Linuksa) ORT z serri 2.6.x, umożliwiającym przeprowadzenie zdalnego ataku Denial of Service. Błąd występuje podczas używania reguł zawierających opcje tcp w iptables.

Błąd pojawia się jeżeli długość jakiejś opcji w pakiecie jest większa niż 127. Po wysłaniu odpowiedniego pakietu jądro wchodzi w nieskończoną pętlę zajmując wszystkie zasoby systemowe" Oczywiście nie mam tu na myśli celowego ataku tylko niewydolności jajka przy pakietach. Jeżeli tak to szukanie problemu od strony sprzętu, czy też sterowników jest pozbawione sensu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, chyba raczej nie :/

Fedora Update Notification
FEDORA-2004-202
2004-06-30
---------------------------------------------------------------------

Product     : Fedora Core 2
Name        : kernel
Version     : 2.6.6                      
Release     : 1.435.2.1                  

[ciach]

Update Information:

This security update fixes the remote DoS possibility identified and fixed
by Adam Osuchowski and Tomasz Dubinski in the netfilter code of the 2.6
kernel. Note that this remote DoS can only be triggered when using the
rarely used "-p tcp --tcp-option" options in the netfilter firewall
subsystem. Fedora Core 2 systems are not vulnerable unless the administrator
manually configured this rarely used option.

Dziwią mnie tylko Twoje zwisy :/ Nie masz problemów ze sprzętem albo jakimiś dziwnymi ustawieniami BIOSu? W życiu widziałem tylko 2 zwisy Linuksa (nie liczę źle skompilowanych jajek, które w ogóle nie wstawały, ani problemów z binarnymi sterami nVIDII) - jedno było jak wyłożył się JFS, a drugie to były problemy z BIOSem. Windows wieszał się jak głupi, a Linux zwiesił się raz (chociaż Xy chodziły niestabilnie). Aktualizacja BIOSu pomogła :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już przeżyłem dwa zwisy (_linuxa_ → Linuksa) ORT , obydwa na fc1 .

Coś z fc2 mam chyba nie tak bo ostatnio zostawiłem kompa właczonego z fc2 i ściagał mi sie slack 10 programem d4x.

Wracam a tu komp sie zresetował i grub jest właczony. ( mam w grubie wyłaczone domyślne ładowanie systemu ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam a tu komp sie zresetował i grub jest właczony.

Jesteś pewien, że nie zabrakło prądu, bo Linux raczej się nie restartuje jak Windows, tylko "siedz" w zwisie (i przynajmniej pokazuje jakieś komunikaty)?

 

Hehe, a może to Fedora broniła się rękami i nogami przed Slackiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no prądu (_napewno_ → na pewno) ORT nie zabrakło ,ale restart nastąpił.

Przyznaje że zdarzyło mi się to pierwszy raz ,ale jednak coś się musiało stać ....

Po ponownym uruchomieniu wyskoczyło info o tym że system został zamknięty nieprawidłowo i czy chce sprawdzić poprawność danych itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. System wszystko rozpoznał. Zwis wygląda w ten sposób, że mozna ruszać swobodnie kursorem myszki po ekranie, natomiast system nie reaguje na nic więcej. Próbowalem nawet przejść w tryb tekstowy i potem wracać do graficznego ,ale jest to niemozliwe, gdyż nie ma reakcji na klawisze klawiatury. Informacyjnie podaję, zę FC1 chodzi mi bez zarzutu a szybkośc z jaka to robił powolał mnie na kolana. Pamięci tez nie brakuje do wykonywania operacji, gdyz mam 512 MB DDR. Nie mam pojęcia co to może być, bo nigdy nie miałem tego typu problemów. Pozostaje magiczny klawisz RESET. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwis wygląda w ten sposób, że mozna ruszać swobodnie kursorem myszki po ekranie, natomiast system nie reaguje na nic więcej.

Hmm... No to kernel nie dostał zwisa, tylko jakiś inny komponent. Zapewne da się połączyć przez SSH i coś jeszcze zdziałać. Nie używasz jakiś binarnych sterowników? Czasami moduły nVIDII potrafią się wyłożyć :(

Pozostaje magiczny klawisz RESET.  :shock:

A wciśnięcie przycisku POWER i poczekanie kilkunastu sekund nie powoduje bezpiecznego wyłączenia komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...