Skocz do zawartości

!--!błagam, Pomóżcie!--!


Delfry

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam zajrzeć do encyklopedii.

 

Powiem jedynie od siebie, że w myśl definicji, pomidor jest rośliną uprawną, a pomidor w sensie tej czerwonej, soczystej kuleczki, jest owocem rośliny zwanej pomidorem. Reasumując pomidor jest owocem. (trochę zakręciłem...)

 

PS. Ciekawy temat na forum Fedory wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wśród moich uczonych kolegów z politechniki wynikła dyskusja - proszeę ustosunkujcie się do tezy - czy pomidor to owoc???

Szanowny użytkowniku Delfry!

Szczerze pragnę, abyś bezprecedensowo rozwiązał swój niebanalny problem, jednak mam do Ciebie kilka uwag. Po pierwsze to jest forum o FEDORZE, zbieranie informacji przykładowo wersji apacha (behehe) to zagadnienie administracyjne, jednak zbieranie pomidorów zdecydowanie nie! Dlatego zobowiązuję Cię do zakładania tematów w odpowiednich działach, przeczytaniu regulaminu forum oraz http://rtfm.killfile.pl/

 

Temat przeniesiono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wśród moich uczonych kolegów z politechniki wynikła dyskusja - proszeę ustosunkujcie się do tezy - czy pomidor to owoc???

no nie wiem tezą by było "pomidor to owoc" lub "pomidor to gatunek płazów z rzędu beznogich", a to jest raczej pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Po pierwsze to jest forum o FEDORZE, zbieranie informacji przykładowo wersji apacha (behehe) to zagadnienie administracyjne,

no bezczelny wink.gif jeszcze sie polewa z tego http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=8606&hl=

 

Za kare podepnij prosze tamten post gdzies w czacie ku przestrodze ;P...

 

PS. Pomidor to warzywo bo rozwija sie w ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozornie pytanie dla siedmio latka...lecz glębia kryjąca się pod prymitywnym rozważaniem przeraża umysły zaprawione w filozofii.

Jak tu być czegoś pewnym na tym zwariowanym "łez padole" :

 

"(...) Portugalczycy mogli zacząć sprzedawać swój dżem marchewkowy we wszystkich krajach Unii dopiero od czasu kiedy marchewkę uznano za owoc."

 

http//jak_marchewka_stała_się_owocem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu trzeba rozpatrzyć dwie zasadnicze kwestie:

 

Pomidor jest warzywem, rośliną uprawną składającą się z tego krzaczka i owoców w postaci smacznych, czerwonych kulek.

Owoce pomidora to właśnie to co kupujemy, zatem pomidor sprzedawany w sklepie jest owocem. Nie zmienia to jednak faktu, że pomidor w sensie ogólnym (jako roślina) jest warzywem. Problem jak widać błahy nie jest i można nad nim całkiem sporo podumać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z drugiej strony po co... Po pierwsze jest dużo ważniejszych rzeczy nad którymi warto dumać a po drugie to mnie osobiście nie obchodzi czy jem warzywo czy owoc, a bardziej to czy smaczne jest:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...