Skocz do zawartości

Fedora 4 A Projektory Multimedialne


Adalbertus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam taki problemik - próbowałem ostatnio uruchomić mojego laptopa (HP nx 6110) z Fedorką (4 wersja) w sali audiowizualnej, posiłkując sie projektorem multimedialnym (Panasonic - niestety typu nie sprawdziłem). I niestety - laptop nie puszczał sygnału na RGB1 (w ten sposób był sprzęt podłączony ze sobą). Chciałem słuchaczom przy okazji prezentacji pokazać (_linuxa_ → Linuksa) ORT - a tu zonk. Trzeba było pogodzić się z XP i puścić go na moim HP. Sytuacja była podobna, dopóki nie włączyliśmy w opcjach grafiki wyjścia na monitor laptopa i projektor. Próbowałem tego samego na (_linuxie_ → Linuksie) ORT - włączenie dualhead nie pomogło (nie wykrył projektora). Jak w przyszłości rozwiązać ten problem, bym mógł promować w ten sposób (przy okazji) (_linuxa_ → Linuksa) ORT?

Pozdrawiam i dzięki za wskazówki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja podlaczam projektor mulitmeialny do mego notebooka (wyjscie VGA - 2gi monitor), to mam

obraz bez problemu / bez zadnych modyfikacji w xorg.

W czasie bootowania, jeszcze przed wlaczeniem rghb, to mam obraz klon. Nastepnie przy bootowaniu graficznym ekran jest czerwony na projektorze (konsola Alt Ctrl F8), ale poznie juz GDM i Gnome (Alt Ctrl F7) sa juz "klonowane" z ekranu laptopa na projektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problemik - próbowałem ostatnio uruchomić mojego laptopa (HP nx 6110) z Fedorką (4 wersja) w sali audiowizualnej, posiłkując sie projektorem multimedialnym (Panasonic - niestety typu nie sprawdziłem). I niestety - laptop nie puszczał sygnału na RGB1 (w ten sposób był sprzęt podłączony ze sobą). [ciach]
zainteresuj sie programem i810switch (strona domowa), klawisze funkcyjne pewnie nie dzialaja.. opisy znajdziesz tu. na tej stronie znajdziesz opis specjalnej wersji ubuntu pod 9110, w ktorej znajduje sie wspomniany program
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze mnie....

Tak mnie przeraziła chęć zaprezentowania (przy okazji innej prezentacji) (_linuxa_ → Linuksa) ORT, że straciłem głowę sad.gif Wystarczyło nacisnąć kombinację fn+f4 i śmigam na 2 monitory smile.gif

Przepraszam wszystkich za zamieszanie smile.gif

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...