Skocz do zawartości

A Mnie Sie Wieszają Trzy Różne Wersje Linuksa


remolhop

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc!! jestem totalnie zielony jeśli chodzi o Linuksa i nie mogę go zainstalować!

Mam Fedora Core 2 - "zasypia" podczas pierwszego ekranu tytułowego i ani rusz,

Mandrake 10 - po akceptacji licencji "zasypia"

Suse 9.1 personal - wszystko wykrywa ok ale przy wyborze pakietów jest zero i nie chce puścić dalej instalacji, w szczegółach nie mogę znaleźć żadnego pakietu chociaż są na dysku instalacyjnym, a i jeszcze rusza tylko spod instalacji bez acpi czy cuś takiego.

Mój sprzęt:

MSI kt-6 delta

athlon 17

380 mb ram

80 gb sata

teac cdrom

liteon nagrywarka

pioneer dvd nagrywarka

dwie karty dźwiękowe c-media

gforce 5200u

modem zoltrix zew. 56k

monitor optiview15l

pleaseeeeee! helpen mi!!! :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie karty dźwiękowe po to aby syn mógł oglądać jakąś bajkę na telewizorze a ja sobie oglądam albo robie coś innego na kompie, próbowałem wyłączyć dźwiękówkę w biosie ale mi to nie pomogło, dysk jest sprawdzony na 100% i jest dobry, pamięć też testowałem więć co u licha. Co ciekawe, podobno to społeczność linuksowa się wspomaga a tu przez kilka dni tylko jedna osoba i to sądząc po opisie też początkująca. Może sobie dam spokój? Windows mi chodzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc!! jestem totalnie zielony jeśli chodzi o Linuksa i nie mogę go zainstalować!

Mam Fedora Core 2 - "zasypia" podczas pierwszego ekranu tytułowego i ani rusz,

Mandrake 10 - po akceptacji licencji "zasypia"

Suse 9.1 personal - wszystko wykrywa ok ale przy wyborze pakietów jest zero i nie chce puścić dalej instalacji, w szczegółach nie mogę znaleźć żadnego pakietu chociaż są na dysku instalacyjnym, a i jeszcze rusza tylko spod instalacji bez acpi czy cuś takiego.

Mój sprzęt:

MSI kt-6 delta

athlon 17

380 mb ram

80 gb sata

teac cdrom

liteon nagrywarka

pioneer dvd nagrywarka

dwie karty dźwiękowe c-media

gforce 5200u

modem zoltrix zew. 56k

monitor optiview15l

pleaseeeeee! helpen mi!!! :angry:

Powiedz mi, czy w wiesza ci sie instalacja Fedora juz po wybraniu trybu graficzego instalacji? Inaczej mówiąc: czy pojawia ci sie "menu" tekstowe w ktorym masz mozliwosc wyboru sposobu instalacji systemu (graficzny tekstowy)?

A o co biega? A o to ze Anaconda (graficzna "nakłdka" instalatora) potrafi sie na niektorych maszynach pieknie wieszac/wywalac. Mialem tak w Fedora C2. A poniewaz zarowno w MD i FC (to na 100%) jest uruchamiana jako domyslna to moga byc problemy.

Rozwiazanie: We wczesniej wspomnianym "menu" wyczytujesz komende odpalajaca instalacje w trybie tekstowym (nie jest az tak straszna :lammer: :D ) i jedziesz z instalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj remolhop windows Ci działa a 3 różnych dystrybucję (_linuxa_ → Linuksa) ORT "wywalają" się przy

 

instalce? Ja stawiałbym w takim razie na problemy sprzętowe ... Linux ma to do siebie, że

 

jest bardzo czuły właśnie na problemy sprzętowe - przeważnie jest to RAM... (może karta

 

graficzna?)

 

Spróbuj może (jak Ci już radzili) zainstalować Fedore w trybie tekstowym, kiedy zabootuje Ci

 

1 CD wpisz

linux text

 

zobaczymy czy tak Ci pójdzie ...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo to ja na (_linuxie_ → Linuksie) ORT się nie znam ale ja miałem identyczny problem z Mandrakiem 10.0, zasypianie podczas formatowania partycji, ładowania pakietów i we wszystkich innych możliwych miejscach, nawet tryb tekstowy nie pomógł. Raz tylko się tylko odpalił przy minimalnej instalacji z trybu tekstowego i to po 2-3 próbach. Z rad udzielanych mi na różnych forach dowiedziałem się że to może być wina podkręconego sprzętu, coś z biosem, padnięta pamięć, uszkodzony dysk, źle nagrane instalki (dwie sprawdzałem). Nikt nie dał odpowiedzi dającej możliwość instalacji tej dystrybucji. Z tym że u mnie poszedł Mandrake 8.2 (używałem wcześniej) i Fedora Core 2. Więc jeżeli zależy tobie na (_linuxie_ → Linuksie) ORT to albo sprawdź jakąś starszą dystrybucję, albo wywal niepotrzebny do instalacji sprzęt i działaj dalej, nie instalując pakietów niepotrzebnych do rozruchu (czyli jak dla newbie tylko nakładkę graficzną i narzędzia do instalacji pakietów), a jak i to nie pomoże to zostaje instalacja minimalna.

Nie daję gwarancji.

Kamil

PS instalacja w trybie graficznym nie jest taka trudna jeżeli się już ma dysk na partycje podzielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...