Skocz do zawartości

<nutki> Kłopot Z Dzwiekiem <nutki>


KGS

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi mianowicie o uruchomienie ET i TS2 jednoczescie - ale było by miło jesli do innych rzeczy rowniez by to działało. Widzialem poprzednie topicy, ze trzeba skonfigurowac alse czy cos takiego, było nawet napisane dokładnie jak to zrobic, lecz na poczatku trzabyło sprawdzic karte dziekowa z danej strony zeby cos tam sprawdzic... Lecz mojej tam (_niema_ → nie ma) ORT, no i na tym momencie cie zaciołem... Karte mam zaintegrowaną na Asus A7N8X Deluxe, wsio co wiem o dzieku z tej płytki to : Realtek ALC650 6CH with built-in HP amplifie, Integrated APU, Sound Storm/Dolby Digital (AC-3) Encoder. Chwilowo nie mam środków zeby zakupic drugą karte muzyczna jak mi polecali niektorzy... Jestem nowym urzytkownikiem (_linuxa_ → Linuksa) ORT (2.6.14-1.1656_FC4smp) i byłbym wdzieczny jakby ktoś pomógł w miare łopatologiczny sposob smile.gif

 

Po kolej bede dopisywałe czego próbowałem na bazie innych postów, nie wliczajac tego forum:

 

1. "echo "et.x86 0 0 direct" > /proc/asound/card0/pcm0p/oss

echo "et.x86 0 0 disable" > /proc/asound/card0/pcm0c/oss

run those two commands as root every time before playing or set them up in a script on your Linux that will run those at boot. This allows them to work together."

 

2. Konfiguracja i instalacja alsy w zaden sposob mi nie wychodzi, ale próbuje teraz wgrac sterowniki nvidii lecz podczas instalacji wyskakuja nastepujace błedy:

 

- No precompiled kernel interface was found to match your kernel; this means

  that the installer will need to compile a new kernel interface.

 

- Unable to find the kernel source tree for the currently running

kernel.  Please make sure you have installed the kernel source files

        for your kernel; on Red Hat Linux systems, for example, be sure you

        have the 'kernel-source' rpm installed.  If you know the correct

        kernel source files are installed, you may specify the kernel source

        path with the '--kernel-source-path' commandline option.

 

- Installation of the audio driver has failed.  Please see the file

        '/var/log/nvidia-nforce-installer.log' for details.  You may find

        suggestions on  fixing installation problems in the README available

        on the Linux driver download page at www.nvidia.com.

 

Domyślam sie ze takie rzeczy jak zrobic/sciagnac "kernel source" jest na forum ale nie moge tego znalesc... na google jedyne strony na ten temat znajde w wersji ang. co w tym wypadku wiele mi nie pomaga... Z góry dziekuje za wszelką pomoc...

Edytowane przez KGS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...