Skocz do zawartości

Sterowniki Ati, Myszka, Kde, Gnome!


fino25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam Fedorę od wczoraj, bawilem się GNOME i KDE, troszkę pobuszowałem po systemie. Dziś robię formata i instaluję system na nowo. Mam kilka pytań:

 

1) Co wybrać? Co jest lepsze? KDE czy GNOME? Sprzęt mam całkiem dobry, więc nie chodzi tu o szybkość, ale o funkcje, który (KDE czy GNOME) będzie odpalał więcej aplikacji, paczek rpm, który daje możliwość grania w gry 3D pod (_linuxa_ → Linuksa) ORT, na którego jest oprogramowanie do przegrywania DVD i CD... XMMS Player itd... Poprostu który jest bardziej użyteczny, bo muszę mieć komputer KOMBAJN, ze wszystkim co miałem na Windowsie (Linuksowskie odpowiedniki).

 

2) Mam kartę ATI Radeon X550 120 MB i nie wiem jakie sterowniki załatwić :/ Czy ktoś mógłby mi powiedzieć (kto ma taką kartę) jak poprawnie skonfigurować kartę?

 

3) Jak to jest w Fedorze, aby ściągać, aktualizować paczki RPM i aktualizować system przez konsolę. W Mandrivie jest to tak, że wpisuję URPMI........ i już pobiera mi określony plik z określonych repozytoriów...

 

4) Mam myszkę OPTYCZNĄ (iBOX) na kabel... Nie działa w Fedorze... Co mam robić?

 

5) Czy są jakieś strony z paczkami RPM działającymi na Fedorze?

 

DZIKUJ z GÓRY za odpowiedzi... Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że jesteś początkującym a ja mam w miarę dobry humor to wybaczam Ci te pytania smile.gif

Na przyszłość google i wyszukiwarka na forum. O tych rzeczach pełno na forum biggrin.gif

 

ad 1)

Kwestia gustu. Na forum jest kilka porównań i sporów, któe tak naprawdę nic nie wnoszą smile.gif Możesz sobie poczytać, ale radzę pobawić się jednym i drugim. Wtedy powinieneś dojść do jakiegoś wniosku smile.gif

 

ad 2)

Zainteresuje się fglrx smile.gif Możesz stery pocisnąć ze strony ati, albo poszukać na forum, jest pełno opisów co i jak smile.gif

 

ad 3)

Poczytaj o yum, on do tego służy w FC smile.gif

 

ad 4)

Myszke powinieneś załatwić przy okazji konfiguracji karty, czyli przy xorg.conf. Zresztą optyki powinny działać smile.gif

 

ad 5)

np. ta stronka

 

Ogólnie dobrze poprzeglądać jest FAQ i forum, można się sporo dowiedzieć smile.gif

Pozdrawiam

Gryhild

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi, jestem bardzo wdzięczny. Jednak jeszcze dalej nie wiem co i jak z myszą optyczną. Normalna chodzi dobrze (A4 Tech 3 przyciski, 2 rolki i jeden przycisk z boku), ale jak podłącze optyczną iBOX to nic! (_wogóle_ → w ogóle) ORT ani drgnie. A jak do brata podłączyłem na stary windows 98, to od razu rusza! Bez żadnych sterów... Wiecie co jest grane?

 

Dziękuję, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...