Skocz do zawartości

Radeon Na Pci-express


dalmatyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zmieniłem platformę na nforce 6100. Karta grafiki ATI Radeon X700 na PCI-E. Celowo zmieniłem nazwę pliku xorg.conf na xorg.conf.bak. Zrestartowałem X-y. Oczywiście nie wstały. Pojawia się okienko z zapytania o próbę skonfigurowania środowiska X-window. Oczywiście z poziomu roota w graficznym menu wybieram monitor i grafikę ATI X700. Zatwierdzam. X-y próbują wstać. Niestety bez skutku. Komunikat, że karta nie została wykryta.

 

Może ktoś z Was ma ATI na pci-e i wkleiłby to swój plik konfiguracyjny?? Jeżeli ma to znaczenie to płyta główna Gigabyte GA-K8N51GMF-9.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie działa w Fedorze przypadkowo xorgconfig w konsoli? Albo ten jej system-config-display?

Może spróbuj przez której z nich skonfigurować.

 

PS. Jaki dokładnie dostajesz ten komunikat?

 

[edit]

 

A jeszcze mi się przypomniało. Spróbuj w opcji driver ustawić na vesa i sprawdz, czy ruszy. Dobrze by też było zainstalować nowe stery do grafy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xorgconfig nie mam ale jest fglrxconfig. Vesa chodzi, ale wtedy nie ma akceleracji sad.gif

Pakiety do ati mam poinstalowane. Nie wiem tylko jak zrobić, żeby system poprawnie rozpoznawał kartę i dawał akcelerację. Poprzednio działałem na Radku 9600 i nie było problemu. Może spróbuję jeszcze zassać sterowniki ze strony ati.

 

fglrxinfo

Xlib: extension "XFree86-DRI" missing on display ":0.0".

display: :0.0 screen: 0

OpenGL vendor string: Mesa project: www.mesa3d.org

OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect

OpenGL version string: 1.2 (1.5 Mesa 6.2.1)

 

Czy to znaczy, że mam źle oznaczone urządzenie w pliku xorg.conf? Powinno być np. 1:0 question.gif

 

Aż nie chce mi sie wieżyć, że nikt nie miał z tym problemów...

 

Gdy zapodam lspci na końcu mam 02:00 i wypisane że jest urządzenie video, ale nierozpoznane. Naprowadźcie mnie troszkę. Plisss

Edytowane przez dalmatyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...