Skocz do zawartości

Xmms+alsa+5.1


SniFF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam płyte asus k8n ze zitegrowana karta dzwiekową Nvidia Nforce3 250 ac'97 mój fedora4 ładnie wszytsko wykrył, zainstalował i dziala dzwięk...jednak tylko 2.1 a ja mam glosniki 5.1...co z Tym zrobic? po za tym chce zainstalować xmms jednak nie moge bo nawet alsa przy instalacji pokazuje błąd ze czegoś nie ma...i ciagle brakuje jakis pakietów czy naprawde trzeba sciagac ciagle jakies biblioteki pakiety itp...? jak zrobic ten dzwiek i jak zainstalowąć xmms?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprostu zainstalowałem Open Sound System, wszystko praktycznie sie samo zrobiło i w xmms w preferencjach wystarczy zaznaczyć że sie chce słuchać na danej karcie ( w moim przypadku da sie nawet słuchać poszczególne kanały, ale zazwyczaj ustawiam że wszystkie mają działaś i wszystko gra)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprostu zainstalowałem Open Sound System

OSS jest trochę przestarzałe, niesądzisz??

.i ciagle brakuje jakis pakietów czy naprawde trzeba sciagac ciagle jakies biblioteki pakiety itp...?

Odpla w konsoli na koncie roota

yum -y xmms-mp3

i poczekaj na wykonanie komendy. Potem powinienieś mieć xmms (jako odtwarzac audio) gdzieś w menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

poprostu wchodzisz do folderu gdzie masz OSS z konsoli wpisujesz o ile pamiętam

./oss-install

no i później wszystko praktycznie pisze. Możesz napotkać taki problem jak ja miałem, za pierwszym razem uruchamiam to to mi wyłancza alse, resetuje kompa i uruchamiam tak samo jeszcze raz, no i wtedy mi wyskakuje całe menu OSS, ustawiam opcje żeby się uruchamiało razem z komputerem i wszystko działa. Czasem trzeba przełączyć urządzenie w różnych programach na OSS bo może być nadal na alsie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...