Skocz do zawartości

mp3 w Xmms


lszk

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że w Fedorze nie ma wbudowanego plugina do odtwarzania mp3 z jakichś powodów licencyjnych to sobie go poszukałem i zainstalowałem przez apt. Jednak po jego instalacji, gdy odpale sndconfig, to dzwiękówa jest wykrywana prawidłowo, jednak nie słychać sampla, który puszczany jest na potwierdzenie poprawnej konfiguracji (przed jego instalką wszystko było ok). Dodatkowo przy uruchamianiu pierwszego lepszego pliku mp3, w Xmms nie wyskakuje już błąd, tylko plik jest normalnie odtwarzany (czas płynie, pasek postępu się przesuwa), ale nie słychać dzwięku. Płyty audio chodzą normalnie w systemie. Sprawdziłem również ustawienia miksera, ale to również nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po prostu wklepałem w konsoli "aumix", pierwsza opcja była wyciszona, ustawiłem i już mp3 śmigają. Tylko, że za każdym razem, gdy odpale Fedore to musze to ustawiać od nowa :evil: , bo nie da się zapisać ustawień (jest opcja zapisz, ale u mnie nie działa). Musze to jeszcze sprawdzić z uprawnieniami roota, ale jakoś nigdy nie mam czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

zeby posluchac sobie na fedorze mp3 trzeba zainstalowac dwa pakiety

alsa-lib

i ten xmms-mp3-1.2.8

powinno wystarczyc zeby zainstalowac xmms-mp3-1.2.8 trza najpierw zainstalowac alsa-lib ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...