Skocz do zawartości

Kadu Itp Komunikatory


gankaku

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

jako ze dopiero od wczoraj mam (_linuxa_ → Linuksa) ORT :D to bede mial bardzo duzo pytan, ale bez obaw po kolei:

chcialbym zainstalowac sobie linuxowy odpowiednik GG czyli chyba KADU. jak to mozna zrobic? skad najlepeij pobrac? bardzo mile widziane rowniez inne propozycje dotyczace komunikatorow - najlepiej zeby mialy mozliwosc komunikowania sie z roznymi innymi klientami

 

z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jestescie szybsi niz myslalem, nie to co na forach windzianych :) chyba sie jednak przerzuce na tego (_linuxa_ → Linuksa) ORT :D

co do PSI to mam to pod winda wiec spoko, a moge tylko prosic o info jak sie instaluje rozne programy?? jaka to komenda ?? dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kadu. Instalacja jest banalna. pobierzesz sobie najnowaszą wersję ze strony:

http://www.kadu.net/

wybierzesz wersję la Fedory. A potem już prosto. Zapiszesz na dysk, otworzysz konsolę w folderze, gdzie to pobrałeś, zalogujesz się jako admin i wgrasz to wpisując standadowe polecenia dla rpm.

Sam program wygląda jak GG . Program przy starcie zapyta Cię o twój numer i dalej juz wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś instalować to dobrze ustaw Synaptic, podopisuj repozytorów i naucz się w nim poruszać. Większość programów tym programem instalowałem i z tych co chciałem tylko mplayer i Wine jeszcze nie ruszył, no i gDeskletsa nie znalazłem, ale to już wina zbyt małej bazy repozytorów.

PS: przepraszam tylko Wine nie poszło, bo co do mplayera to za pierwszym razem wszystko zostało zainstalowane poza samym mplayerem :D, a tak teraz wszystko pięknie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dzieki Wam za pomoc, wlasnie odpalilem kadu :) kurde jakie to wszystko jest jednak latwe :) ale jak to mowi moj znajomek - jak sie cos umie to wszystko jest latwe :)

 

 

ale mam jednak jeszcze jedno pytanie. bo wlasnie zainstalowalem to kadu wczoraj i wszystko mi pieknie chodzilo i chodzi az nadto - PODCZAS STARTU SYSTEMU URUCHAMIAJA MI SIE DWA KLIENTY KADU??? to z pewnoscia nienormalne :)

 

czy w linuksie podobnie jak w windozie istnieje manager dodawania i usuwania programow?? czy moze robi sie to recznie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używasz kadu na Fedorze, to posłuchaj powyższych rad i zainteresuj się programem apt.

 

Jak już będziesz miał poyższy program - dodaj do /etc/apt/sources wpis:

rpm http://kadu.net/~nastian/ apt-kadu/fedora/2 kadu dodatki modules

 

wydaj komednę:

# apt-get update

potem wyszukaj pakiety odnoszące się do kdu:

apt-cache search kdu

i zainstaluj co tam chcesz:

apt-get install kdu*

 

Potem już w codziennej pracy będziesz używał polecenia:

apt-get upgrade

 

system będzie sam wyszukiwał i instalował najnowsze wersje pakietów - również interesujące Cię KDU ... (oczywiście z Psi możesz robić to samo ... kwestia odpowiedniej konfiguracji pliku /etc/apt/sources.list)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

eeeh fuj , wszyscy uzywaja żrących grafików :) EKG r0x :D .. a tak serio to mam pytanko .. instalowal ktos moze ekg2 ?? bo mam problem z zalozeniem sesji gg .. jabber bez problemu a gg krzyczy ze zly user czy tam konto .. no inaczej niz session -a gg:xxxx sie nie da wpisac chyba ze czegos nie wiem ..

:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...