Skocz do zawartości

Tym Razem Router Linksys Wrt54g V3


Zamordysta

Rekomendowane odpowiedzi

tym razem jeszcze mam takie pytanie mam siec osiedlowa wsyzstko bylo ok do czasu az nie pojawil sie nowy komputer(drugi) i od razu z Routerem podlaczylem net smiga elegancko ale siecia juz sie nie naciesze bo mi to cos tworzy wew LAN cz da sie cos zrobic zebym byl podpiety do zabawki i jednoczesnie mial siec z z koelszkami dalej bo ani kompow na sieci ani zadnych gier nie widze HELP:/??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh jasne biggrin.gif Mam siec osiedlowa wszystko bylo extra mogle se grac po lanie moglem se sciagac co chcialem z sieci a teraz mam drugi komp w domu i wiesz rozdzililem lacze na 2 kompy routerem LINKSYS WRT54G i riouter robi wewnetrzna siec i nie wiedze ani kompow na lanie ani gier zalozonych i zeby se phgrac w cos musze czekac az ojciec pojdzie do roboty i przekladac kabel z routera do sieciowki w komie :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz przekierować wszystkie portyto na to jest ylko jedna rada - przepiąć kabelek tongue.gif

Ja radzę Ci, żebyś zrobił ruter ze swojego kompa i przypiął się do sieci blokowej bezpośrednio, udostępniając łącze drugiemu kompowi. W momencie jak twój jest wyłączony, to tamten drugi może się łączyć przez Linksys. Moje wodze wyobraźni nie dotarły do rejonów, które wybalazłyby solucję na twój problem bez przekładania kabelków smile.gif

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy to sie uda bo juz ci mowie jaki jest problem :/ ojciec wrocil z wojarzy zagranicznych przywiozl laptoka:P i router i chce miec net to podlaczylem kabel sieci blokowej do rutera sobie puscilem kabelek od rutera do kompa a on ma net przez Wirless i nie mam opcji zeby inaczej jakos to zrobic o to chodzi ale powiedz mi czemu ja nie widze zalozonych gier np w starcrafcie:P admin mi cos tam kreci zeby jakis serwer postawic ale to bezsensu:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob tak - kup sobie taniego switcha albo nawet huba i:

1. polacz kabel od netu z hubem

2. polacz swojego kompa z hubem*

3. polacz linksysa z hubem*

4. polacz laptopa z linksysem*

 

* kabel LAN zwykly lub skrosowany - patrz manual urzadzenia

 

W ten sposob Twoj komputer zostanie w sieci ze swoim IP i dostepem do Starcrafta smile.gif Laptop ojca z kolei bedzie sam sobie w nowej podsieci, oczywiscie z dostepem do netu (ale w standardzie bez dostepu do Twojego kompa)

 

pozdrawiam,

Sparky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheheheheheh wiem wiem wlasie taki mialem zamiar ale kurde mam taka zmule ze kolejny zasilacz muse poslaczyc do kontaktu a to jest probem bo ten router juz i tak ma milion przejsciowek bo jest na 110V i to mnie wku***** najbardziej jeszcze doszla drukarka na 110 i myslalem ze da sie jakos obejs bez wlasnie tkaich motywow:/ ale dziex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob tak - kup sobie taniego switcha albo nawet huba i:

1. polacz kabel od netu z hubem

2. polacz swojego kompa z hubem*

3. polacz linksysa z hubem*

4. polacz laptopa z linksysem*

 

* kabel LAN zwykly lub skrosowany - patrz manual urzadzenia

 

W ten sposob Twoj komputer zostanie w sieci ze swoim IP i dostepem do Starcrafta smile.gif Laptop ojca z kolei bedzie sam sobie w nowej podsieci, oczywiscie z dostepem do netu (ale w standardzie bez dostepu do Twojego kompa)

Całkiem niezły pomysł, ale trzeba jeszcze wtedy na kompie ustwić udostępnianie łącza dla rutera.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły pomysł, ale trzeba jeszcze wtedy na kompie ustwić udostępnianie łącza dla rutera.

Nie trzeba.

Komp korzysta z lacza niezaleznie, router niezaleznie - tak jakby oba byly podlaczone do kabla ze sciany... Komputer nie dziala w tej koncepcji jako router.

 

Sparky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dobre pojecie o sieciach smile.gif - fakt, zalozylem sobie ze dostanie te adresy (dwa rozne) od DHCP...

Jesli nie, to niech poprosi o nie.

Jesli nie, to w miejsce slowa hub lub switch niech wstawi router i wtedy wszystko dalej gra... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadzam się, że dwa adresy rozwiązują sprawę, ale wtedy to już ruter można wyrzucić tongue.gif

Natomiast drugi pomysł jest trochę bez sensu, bo po co podpinać ruter do rutera... smile.gif

 

Reasumując.

1. Laptop i komputer podpinają się do sieci i mają w niej dwa adresy

2. Komputer udostepnia łącze laptopowi (przepinanie kabelka konieczne, gdy komputer wyłączony)

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...