Skocz do zawartości

Instalacja W Vmware


AaaA

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie dotyczace fc2: przy instalacji vmware 4.05, przy probie kompilacji modulow vm wyskakuje mi blad niezgodnosci zrodel kernela z zainstalowanym jadrem. zainstalowane jest kernel....385 a zrodla sa dla kernel...385custom Niestety zmiana EXTRAVERSION w Makefile nic nie pomaga... czy poza sciagnieciem zrodel nowego kernela da sie to ominac?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy instalacji vmware 4.05,

Nie wiem, czy w ogóle ta wersja ruszy :/ Zainstaluj nowszą:

http://download3.vmware.com/software/wkst/...2-8848.i386.rpm

przy probie kompilacji modulow vm wyskakuje mi blad niezgodnosci zrodel kernela z zainstalowanym jadrem.

Arjan van de Ven już o tym sporo pisał ne fedora-devel-list - do kompilacji modułów nie powinno się używać źródeł (kernel-source, kernel-sourcecode), tylko nagłówków dostarczonych wraz z jądrem. Podczas kompilacji wskaż ściężkę /lib/modules/2.6.7-1.481/build/ (lub podobną). Jeśli moduł jednak pluje się o źródła, to znaczy, że Makefile jest źle napisany i niestety trzeba będzie je zainstalować :/

zainstalowane jest kernel....385 a zrodla sa dla kernel...385custom

Zaktualizuj system :P A poza tym, to jakim cudem to zrobiłeś, że masz dystrybucyjne jajko, a inne źródła? Aha, źródła znajdziesz na płytce instalacyjnej, tyle, że nie ma sensu ich instalować, bo są stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arjan van de Ven już o tym sporo pisał ne fedora-devel-list - do kompilacji modułów nie powinno się używać źródeł (kernel-source, kernel-sourcecode), tylko nagłówków dostarczonych wraz z jądrem. Podczas kompilacji wskaż ściężkę /lib/modules/2.6.7-1.481/build/ (lub podobną).

(_acha_ → aha) ORT :)

zainstalowane jest kernel....385 a zrodla sa dla kernel...385custom

Zaktualizuj system :P A poza tym, to jakim cudem to zrobiłeś, że masz dystrybucyjne jajko, a inne źródła?

coz nic specjalnego: po zainstalowaniu kernel-source....rpm ma sie w katalogu /usr/src/linux/ wlasnie wersje linux....358custom (include/Makefile->extraversion)(pisze z pamieci :)), a nie linux.....358, oczywiscie po standardowej instalacji fc2 (no chyba ze cos dodatkowo namieszalem :D)
Aha, źródła znajdziesz na płytce instalacyjnej, tyle, że nie ma sensu ich instalować, bo są stare.
fakt, ale za pomoca dyskietek noszenie z pracy 40mega kernela 2.6.7 troche zajmie ;)

Dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, ale za pomoca dyskietek noszenie z pracy 40mega kernela 2.6.7 troche zajmie ;)

13MB → http://mirror.hiwaay.net/redhat/fedora/lin...35.2.3.i686.rpm (to jest 2.6.7-rc3). Instalacja gołego 2.6.7 z kernel.org nie jest najlepszym pomysłem, bo od daty opublikowania były odkyte chyba 2 lub 3 luki - bez dodatkowych patchy nie ma nawet po co ściągać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...