Skocz do zawartości

Kolejny Problem Z Instalacja


grzpan

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem dzisiaj ksiazke "Po prostu Fedora Core 1" wydawnictwa Helion. Podczas instalacji wyswietla sie komunikat :

 

hda: attached ide-disk driver

 

i instalacja sie zatrzymuje. Nic dalej sie nie dzieje, nawet 1,5 czekanie nic nie daje :(. Konfiguracja mojego kompa:

 

karta graficzna: NVidia GeForce3 Ti 200

procek: Celeron 2.4GHz

twardziele: Quantum Fireball AS40.0 (ATA) i Seagate Barracuda ST3120026AS (SATA)

pamiec: 256RAM DDR

plyta glowna:MSI 865PE Neo2

 

Czy ktos moglby mi pomoc, nie mam pojecia co mam zrobic. Probowalem wylaczyc w biosie obsluge SATA i chcialem zainstalowac fedorke na Quantumie, nic to nie dalo. Nie wiem kompletnie gdzie moze tkwic przyczyna. Plytki sa na pewno dobre, bo probowalem odpalic instalke na kompie kolegi - bez problemow. Tryb tekstowy tez nic nie daje, komunikat jest taki sam.

 

Bede bardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc. Z gory bardzo dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza:

Instalator nie widzi Twojego dysku (SATA). Nie potrafi rozpoznać kontrolera SATA, który obsługuje dysk i nie może załadować odpowiedniego drivera do jego obsługi.

 

Rozwiązanie:

Musisz ściągnąć z NETu odpowiedni driver linuxowy (binarny) Twojego Kontrolera SATA nagrać go na dyskietkę dosową (do drivera powinna być szczegółowa instrukcja) i użyć go w czasie instalacji. Postępuj zgodnie z instrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...