Skocz do zawartości

Zintegrowana Grafa Intela + Akceleracja Sprzetowa


qb4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem początkującym użytkownikiem linuksa więc prosiłbym o szczegółowe wytłumaczenie rozwiązania.

Jestem posiadaczem HP Compaq dc7100 sff ze zintagrowaną kartą graficzną intela na chipsecie i915g. Problem powstał po przesiadce z Windowsa XP na Fedorę 4. Na Windowsie mogłem bez problemy zagrać sobie w różne gierki (m.in. Quake 4), natomiasta na Fedorze grafika przyhacza już na wyższych detalach w Unrealu Tournamencie, nie mówiąc już o innych grach. Ściągałem ze strony intela nowsze sterowniki w postaci pakietów RPM, lecz i one nie poprawiły rezultatów (w sumie to się chyba nawe nie zainstalowały - nie wiem jak to sprawdzić). Czy spotkał się ktoś może kiedyś z takim problemem? Prosiłbym o szybką pomoc.

Pozdrawiam,

qba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach] Jestem posiadaczem HP Compaq dc7100 sff ze zintagrowaną kartą graficzną intela na chipsecie i915g. Problem powstał po przesiadce z Windowsa XP na Fedorę 4 [ciach]
pierwsze co musisz zrobic, to musisz sprawdzic czy masz akcelerowane 3D, czy nie. sprawdz poleceniem "glxinfo".. jesli masz tam odpowiedzi "direct rendering: No", to znaczy ze nie masz akceleracji.. swego czasu walczylem z akceleracja na intelu 855, ktory takze jest obsługiwany przez moduł "i915", zobacz 3D na i915. trzeba miec obsluge agpgart, intel_agp, i915 oraz wlaczone DRM.. no i oczywiscie odpowiednio skonfigurowany xorg.conf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...