Skocz do zawartości

Nvidia Geforce Go 420 - ;-(


neo_fox

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem na ten temat już wcześniej tutaj.

Starałem się zainstalować sterowniki do karty graficznej GeForce na laptopie Toshiba Satellite Pro 6100. Niestety nie udało się metodą z FAQ ani tą, którą podał arturek. Również instalacja sterowników binarnych Nvidia spełzła na niczym.

Już się właściwie poddałem i zainstalowałem FC5 test 2 aby zobaczyć czy FC5 sobie z tym poradzi. Chciałem poczekać z instalacją Fedory na tym lapku do wydania wersji finalnej. Jednak okazało się że musze się z tym trochę pospieszyć.

Więc zainstalowałem ponownie FC4 i zainstalowałem sterowniki nvidia-legacy i o dziwo tym razem zadziałało (prawie).

W repozytoriach yuma pojawił się nowy kernel 2.6.15 i po yum update i instalacji nvidia-legacy mam wspomaganie 3D i wszystko chodzi znacznie szybciej.

Pojawił się za to inny problem. Za nic w świecie nie mogę zmienić rozdzielczości na 1024x768.

Cokolwiek bym robił pozostaje cały czas 800x600. Mogę wpisywać w xorg.conf co tylko chce, nic się nie zmienia.

W ustawieniach ekranu jest co prawda rozdzielczość 1024x768 ale user może ustawić maksymalnie 800x600.

 

Próbowałem też zmienić z powrotem na sterownik "nv" ale co ciekawe w takiej sytuacji xorg.conf zostaje za każdym razem nadpisany przez nvidia-glx.

 

Ma ktoś z Was jakiś pomysł co jeszcze mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...