Skocz do zawartości

Dźwięk 5.1 Xmms Mplayer I (_wogóle_ → w ogóle) ORT Multimedia.


murcin

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jak w opisie, już kiedyś poruszałem ten wątek na forum ale odpowiedzi niestety nie znalazłem. Na fedorce4 standardowo jest ALSA no i słyszałęm że jest o wiele lepsza od OSS. jednak na żadnym programie nie mogę w pełni wykorzystywać dźwięku 5.1, np w xmms moge sobie wybrać kanały (lewy i prawy przód, lewy prawy tył albo sub i cental) i nie mam pojęcia jak uruchomić w całości wszystkie.

Podobny problem jest z mplayerem, mogę ustawiać sobie kanały, tylko że z tą różnicą że tu mogę ustawić 5.1, niby słychać z wszystkich głośników jednak dźwięk skacze i wyskakuje błąd: "alsa-init: unable to set chanels: zły agrument".

http://forums.fedoraforum.org/forum/showth...highlight=sound

Tutaj znalazłem może rozwiązanie, jednak z angielskim u mnie jest mały problem i nie bardzo sobie umiem z tym poradzić.

Wcześniej sobie instalowałem OSS i wszystko było bez zarzutu no jednak chciałem zostać już przy alsie,

więc jak by ktoś znał rozwiązanie albo umiał by mi na polski tą strone przetłumaczyć to był bym wdzięczny.

 

 

 

 

Wychodzi na to że nikt nie zna rozwiązania bo na zagranicznych forach też nikt nie wie jak sobie z tym poradzić.

Jedynym ratunkiem dla osób które mają ten sam problem to instalacja OSS, Tam działają wszystkie głośniki, jedynie mógłbym się dowiedzieć jaka różnica jest między OSS a ALSA bo niby gorszy i stary jest OSS, tylko dlaczego skoro jest stary jest lepszy ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...