Skocz do zawartości

Uprawnienia Do Miksera


wklaczynski

Rekomendowane odpowiedzi

FC4, AC5002, Mam problem z uprawnieniami do miksera karty dźwiękowej, działało bez zarzutu, kiedyś (_usunolem_ → usunąłem) ORT jednego z użytkowników i dodałem na nowo z tym id, okazało się że nowy user nie ma uprawnień do karty dźwiękowej, odtwarza dźwięk ale nie może dostać się do miksera, regulacja głośności nie działa, problem z uprawnieniami. w dev/snd wszystkie urządzenie są tylko na uprawnienia root, jeżeli zmienię uprawnienia do urządzeń to dopiero zaskakuje. Problem z restartem, uprawnienia są nadal odbierane, mimo ustawień w pliku /etc/udev/rules.d/50-udev.rules wszystkich urządzeń z grupy audio devices na prawo 666.

 

# audio devices
KERNEL=="dsp*",  	MODE="0666"
KERNEL=="audio*",  MODE="0666"
KERNEL=="midi*",  MODE="0666"
KERNEL=="mixer*",  MODE="0666"
KERNEL=="sequencer*",  MODE="0666"
KERNEL=="sound/*",  MODE="0666"
KERNEL=="snd/*",  MODE="0666"
KERNEL=="beep",  	MODE="0666"
KERNEL=="admm*",  MODE="0666"
KERNEL=="adsp*",  MODE="0666"
KERNEL=="aload*",  MODE="0666"
KERNEL=="amidi*",  MODE="0666"
KERNEL=="dmfm*",  MODE="0666"
KERNEL=="dmmidi*",  MODE="0666"
KERNEL=="sndstat",  MODE="0666"

 

Co jest grane? czy są jakieś wyjątki co do tych urządzeń? Może user powinien przynalerzeć do jakiejś specjalnej grupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie rozwiązuje mojego problemu, u mnie żaden użytkownik nie ma uprawnień do miksera

a to co tam jest podane nie zmienia uprawnień do dźwięku podobnie jak zmiana w etc/udev/rules.d.

Wcześniej coś się powaliło możliwe że nie czyta w ogóle plików uprawnień do urządzeń, uprawnienia do urządzeń są inne niż te ustawione w rules. Gdzie można pogrzebać aby zaczoł funcjonować mechanizm definiowania uprawnień w udev?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...